• 37291139 - 37284703
  • شنبه تا چهار شنبه : 22:00 - 17:00

۲۰ نکته ضروری جهت انجام صحیح پیاده‌روی برای کاهش وزنامتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پیاده‌روی یک ورزش ساده، بدون هزینه، راحت بدون نیاز به مهارت و مکان خاصی می‌باشد اما برای اینکه انجام آن در کاهش وزن اثربخش باشد نیاز است به نکات زیر توجه کنید:

چند نکته برای پیاده روی دکتر پاسدار


۱.کفش مناسب انتخاب کنید. تنها تجهیزات مورد نیاز این ورزش کفش است لذا در انتخاب آن دقت نمایید. برای این هدف لازم است کفشی نرم و پاشنه کوتاه انتخاب کنید.
۲. چای سبز بنوشید. پس از پیاده‌روی بهترین نوشیدنی چای سبز است که خاصیت چربی‌ سوزی ویژه‌ای دارد.
۳. هنگام پیاده‌روی موسیقی گوش کنید.
۴. مسیر خود را بشناسید. زمانی که مسیر مشخصی را انتخاب می‌کنید که آن مسیر را قبلا پیموده‌اید سبب می‌شود که شما احساس راحتی داشته باشید. این امر سبب می‌شود شما انتظار هر گونه انحراف در مسیر را داشته و زمانتان به هدر نمی‌رود.
۵. با دوستانتان به پیاده‌روی بروید. مطالعات نشان داده‌اند که حمایت اجتماعی در ورزش‌های گروهی تاثیر بیشتری در کاهش وزن دارد. از میان دوستانتان دوستی شوخ طبع و خنده‌رو را انتخاب کنید. خنده سبب افزایش ۲۰-۱۰٪ ضربان قلب و انرژی متابولیسم پایه می‌شود لذا چربی سوزی بیشتری اتاق می‌افتد.
۶. خودتان را با آب و هوا وفق دهید. در گرمای تابستان بهترین ساعات پیاده‌روی در صبح زود یا هنگام عصر است. همچنین لباس مناسب آب و هوای گرم یا سرد را بپوشید.
۷. قبل از صبحانه پیاده‌روی کنید.
۸. با سرعت پیاده‌روی کنید. طوری که ضربان قلب شما بالا برود.
۹. سرعت خود را کم و زیاد کنید. بهتر است سرعتتان یکنواخت نباشد. چرا که کم و زیاد کردن سرعت سبب افزایش ۲۰٪ چربی سوزی می‌شود. برای افزایش سرعت پیاده‌روی در مسیر مستقیم راه بروید.

پیاده روی دکتر پاسدار


۱۰. پیاده‌روی را با افزایش مصرف آب پیوند دهید. محققان نشان داده‌اند که افزایش مصرف مایعات روزانه سبب کاهش وزن بیشتری می‌شود.
۱۱. پیاده‌روی را بخشی از زندگی خود قرار دهید. در ابتدا شروع هر کاری دشوار بنظر می‌رسد اما پس از مدتی بدان عادت کرده و جزیی از زندگی شما می‌شود.
۱۲. سطحی که روی آن راه میروید در افزایش چربی سوزی موثر است.
۱۳. اگر اتومبیل شخصی دارید و با آن رفت و آمد می‌کنید،‌ سعی کنید در جایی دورتر از محل مورد نظر آن را پارک کنید. یا اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید قبل از رسیدن به محل مورد نظر پیاده شوید. این کار سبب می‌شود که تا رسیدن به محل مورد نظر مقداری پیاده‌روی داشته باشید.
۱۴. در هفته حداقل ۳ روز هر بار ۳۰ دقیقه پیاده‌روی سریع داشته باشید.
۱۵. گاهی رو به عقب پیاده‌روی کنید که از آسیب زانوهایتان جلوگیری شود.
۱۶. نوشیدنی‌های صنعتی را فراموش کنید.
۱۷. در هنگام پیاده‌روی دستان خود را نیز حرکت دهید.
۱۸. در روشنایی روز پیاده‌روی کنید چرا که نور خورشید سبب کاهش هورمون‌های موثر بر گرسنگی و کاهش وزن بیشتری می‌شود.
۱۹. رژیم گرسنگی نگیرید.
۲۰. اما فراموش نکند که بیش از حد هم نخورید.
سعی کنید پیاده‌روی را جز برنامه‌ی زندگی خود قرار دهید. دنیای مدرن در حالی مزایای زیادی دارد سبب افزایش استرس در زندگی افراد می‌شود. پیاده‌روی یک راه موثر در کاهش استرس بوده و سبب افزایش آرامش در زندگی می‌شود. چرا که استرس بخودی خود سبب افزایش تمایل به مصرف مواد قندی و پرچرب و متعاقبا چاقی می‌شود. لذا برای کاهشِ وقوع این مسائل و بیماری‌های مرتبط با آن‌ها لازم است یک برنامه‌ی ورزشی منظم در زندگی خود داشته باشید که پیاده‌روی ساده‌ترین راه می‌باشد.