منوی یک هفته‌ای رژیم جنرال موتورز + بررسی فواید و عوارض آن


رژیم جنرال موتورز رژیم کاهش وزنی است که برای بازه زمانی خاصی طراحی شده است. این رژیم مانند سایر رژیم های کاهش وزن روند مخصوص به خود را دارد و مزایا و معایب متعددی را ممکن است شامل شود. با ادامه متن همراه باشید تا توضیحات بیشتری را در این زمینه برایتان ارائه کنیم.

رژیم جنرال موتورز چیست؟

این رژیم از رژیم هایی است که مناسب فصل تابستان است، زیرا در طول آن میوه زیادی مصرف می شود که اغلب فصل تابستان برای این منظور از تنوع بیشتری برای انواع میوه برخوردار است. این رژیم با مصرف زیاد میوه عجین شده است و فرد در طی آن مقدار زیادی از انواع میوه مصرف می کند. در بسیاری از منابع گفته شده است رژیم جنرال موتورز برای کارکنان شرکت جنرال موتورز طراحی و اجرا شده است. اما بهتر است بدانید این موضوع صحت ندارد و همچنان دلیل نامگذاری این رژیم به این نام نامشخص باقی می ماند.

رژیم جنرال موتورز

در رژیم جنرال موتورز، لاغری هفت روزه را تجربه خواهید کرد؛ هرچند که این لاغری دوام زیادی نخواهد داشت و در هر صورت در این رژیم می توانید به هدف خود دست پیدا کنید. این رژیم برای مواقعی که احتیاج به لاغری سریع دارید و یا به مراسمی می روید و می خواهید از تناسب اندام بهتری برخوردار شوید و گروه هایی را تحت تاثیر قرار دهید، مناسب است.

روند رژیم جنرال موتورز در یک هفته

این رژیم برای بازه زمانی یک هفته ای طراحی شده است. رعایت منوی روزها در طول این رژیم، نیاز ضروری برای رسیدن به نتیجه کاهش وزن محسوب می شود. در ادامه روند روز به روز برای رژیم جنرال موتورز را برایتان ارائه کرده ایم.

روند ارائه شده در ادامه دلیلی برای پیروی از رژیم محسوب نمی‌شود؛ زیرا رژیم درست، رژیمی است که تخصصی برای خود فرد بر اساس نیازها و شرایط فرد تنظیم شده باشد و این رژیم روندی برای همه است. راهکار اشتباه یعنی پیروی از یک نسخه برای همه که ممکن است نتایجی جبران ناپذیر را در پی داشته باشد. 

منوی روز اول 

 • در روز اول تنها از میوه ها تغذیه کنید.
 • از هر میوه ای می توانید تغذیه کنید ولی موز را از منوی خود حذف کنید. (زیرا موز حاوی نشاسته است و ممکن است روند کاهش وزن را متوقف کند)
 • حد و حدودی برای مصرف میوه تعیین نمی شود ولی سعی کنید از میوه های آبدار استفاده کنید تا کاهش وزن بیشتر شود.

منوی روز دوم

 • در روز دوم مجازید تنها از سبزیجات استفاده کنید.
 • همه سبزیجات به جز سیب زمینی مجاز هستند. (زیرا سیب زمینی حاوی نشاسته است و ممکن است روند کاهش وزن را متوقف کند)
 • می توانید سبزیجات را به صورت پخته و خام مصرف کنید.
 • محدودیتی برای مصرف سبزیجات وجود ندارد و می توانید تا زمانی که سیر می شوید از انواع سبزیجات استفاده کنید.

منوی روز سوم رژیم جنرال موتورز

 • این روز مجموع روز اول و دوم است.
 • پس می توانید میوه ها و سبزیجات را به هر میزان که مایلید مصرف کنید.
 • البته بهتر است موز و سیب زمینی را از منوی خود کنار بگذارید.

رژیم لاغری جنرال موتورز

منوی روز چهارم

 • روز چهارم روز شیر و موز است.
 • در این روز 5 تا 6 عدد موز و 3 تا 4 لیتر شیر می توانید مصرف کنید.

منوی روز پنجم 

 • در این روز گوشت به رژیم اضافه می شود.
 • 250 تا 300 گرم گوشت از نوع قرمز یا سفید (مرغ، ماهی و …) را می توانید در دو وعده استفاده کنید.
 • مصرف آب را افزایش دهید تا اسید اوریک بیشتری که از مصرف گوشت زیاد گرفته اید، از بدنتان خارج شود.
 • کسانی که گیاهخوار هستند در این روز می توانند از مواد جایگزین مانند برنج قهوه ای و لبنیات کم چرب استفاده کنند.

منوی روز ششم 

 • روز ششم رژیم جنرال موتورز مانند روز پنجم گذرانده می شود.
 • برای تنوع در منوی غذایی خود می توانید در روز پنجم از گوشت قرمز و در روز ششم از گوشت سفید استفاده کنید.
 • مصرف آب بیشتر را فراموش نکنید. (زیرا با مصرف پروتئین برای دفع راحتتر بدن به آب نیاز خواهد داشت)

منوی روز هفتم

 • روز هفتم روز مقدار کمی برنج و سبزیجات است.
 • برنج قهوه ای که از کربوهیدرات کمی برخوردار است در اولویت برای این رژیم قرار دارد.
 • در روز هفتم سیب زمینی در این منو جایی ندارد.

چه تحقیقاتی در رابطه با رژیم جنرال موتورز انجام شده است؟

رژیم لاغری جنرال موتورز

متاسفانه تحقیقاتی در زمینه رژیم غذایی جنرال موتورز انجام نگرفته است و تضمین خاصی از طرف متخصصین تغذیه وجود ندارد. البته لازم به ذکر است همواره تحقیقات متعددی برای انواع رژیم غذایی در حال انجام است که البته حذف کوتاه مدت یا بلند مدت برخی مواد غذایی گزینه ای نامناسب برای رژیم ها محسوب می شود.

تحقیقات نشان می دهد کسانی که از رژیم پر سبزیجات بهره می برند نسبت به کسانی که در رژیم غذاییشان از سبزیجات کمتری استفاده می کنند، تعادل وزنی بیشتری دارند و بیشتر ثبات وزنی دارند. البته در این تحقیق منظور از سبزیجات، سبزیجات کم کربوهیدرات به شمار می رود.

عوارض و ایراداتی که برای رژیم جنرال موتورز وجود دارد کدامند؟

طبیعی است اگر رژیم غذایی وجود داشته باشد که برخی از مواد غذایی را حذف کرده باشد، آسیب هایی را به همراه دارد. همانطور پیشتر گفته شد، در این مقاله به بررسی معایب این رژیم نیز پرداخته خواهد شد که در ادامه به بیان برخی از آنان می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

1.کمبود مواد مغذی 

از آنجایی که رژیم جنرال موتورز بیشتر از میوه و سبزیجات تشکیل شده است، این موضوع نشان دهنده این است که مواد مغذی کمی در طی روزهای تبعیت از این رژیم به بدن می رسد. که در نتیجه آن بی حالی، ضعف بدنی و کسل شدن از نشانه های نرسیدن مواد مغذی به بدن است که ممکن است در طی روز های پایانی بیشتر برای فرد ایجاد شود. برای برطرف کردن این حالات معمولا توصیه می شود از مکمل ها و قرص های مولتی ویتامین مینرال در طول رژیم برای جبران این کمبودها استفاده شود.

2.احساس گرسنگی در طول رژیم جنرال موتورز

احساس گرسنگی برای طولانی مدت در این رژیم، یکی از عوارض برجسته ای است که فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور کلی احساس گرسنگی یکی از عوامل شایع عدم پایبندی به رژیم است که می تواند در این رژیم نیز برای فرد بروز داده شود. البته روزهای تبعیت از این رژیم کم است و با افزایش آن احتمال شکستن تعهد و پایبندی فرد بالا می رود.

3.کاهش وزن موقت و زود بازگشت

همانطور که برایتان گفتیم این رژیم ماندگاری کمی دارد. کسانی که از این رژیم پیروی کردند، عنوان کرده اند که پس از مدت کوتاهی وزن کاهش یافته به سرعت باز می گردد. به اصطلاح به اینگونه رژیم ها رژیم های یویو ای گفته می شود؛ رژیمی که کاهش وزن دارد و بعد از قطع رژیم وزن از دست رفته باز خواهد گشت. لذا از رژیم جنرال موتورز انتظار بیش از حد نداشته باشید و با بازگشت وزن به حالت اول یا حتی بیشتر از آن کنار بیاید.

رژیم جنرال موتورز

سخن آخر

رژیم جنرال موتورز منوی حاوی میوه و سبزیجات دارد و کاهش وزن تضمینی در آن وجود نخواهد داشت. این رژیم جزء رژیم های خطرناک مانند رژیم کانادایی نیست زیرا در روز محدودیتی برای مصرف میوه و سبزیجات وجود ندارد. از عوارض آن را می توان بی آبی بدن، ضعف بدنی و بی حالی عنوان کرد؛ ولی آیا این رژیم و رژیم هایی از این دست ارزش امتحان کردن را دارند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بهترین کار برای رسیدن به وزن ایده آل مراجعه به متخصص تغذیه و راهنمایی گرفتن از وی است. رژیم جنرال موتورز فرد را در چرخه بی انتهایی از چاقی و لاغری گرفتار می کند و باعث می شود افراد، انگیزه خود را برای لاغری از دست بدهند و باعث پیری، افتادگی پوست و چهره یا حتی احساس ناامیدی از انواع رژیم و راهکارهای لاغری، دچار شوند.

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

امکان ارسال نظر وجود ندارد.