چاقی صورت و پر کردن گونه‌ها با روش‌های ساده

چاقی صورت

چاقی صورت و داشتن گونه هایی برجسته برای اکثر خانم ها مهم است. می توان گفت گونه ها برای زیبایی ظاهر صورت گزینه بسیار مهمی هستند. راهکارهای موثر و متنوعی از جمله راهکارهای طبیعی و همینطور جراحی برای افزایش حجم صورت وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

چاقی صورت در زیبایی چه اهمیتی دارد؟

گونه ها نقش به سزایی را در زیبایی چهره ایفا می‌کنند. این مساله ممکن است بسیاری از خانم ها و حتی آقایان را زمانی که سن و سالشان بالاتر می‌رود نگران کند. از طرفی دیگر برجسته بودن گونه ها یک حسن به همراه دارد و آن هم اینکه موجب پوشش چین و چروک‌های ایجاد شده در زیر چشم و حتی اطراف لب ها می‌شود.

 داشتن صورت زیبا و چاقی

با بالا رفتن سن چربی های صورت کم می‌شود و چین و چروک ها نمایان می‌شوند. اما وقتی چین و چروک های صورت با پر شدن صورت پوشیده شود، سن کمتر دیده می‌شود. ممکن است به همین دلیل باشد که اکثر افراد به ویژه خانم ها به فکر پر شدن صورت و به ویژه گونه ها هستند. راه و روش های طبیعی و در دسترسی وجود دارد که با پیش گرفتن آنها می‌توان جلوه صورت را بهتر و زیباتر کرد.

راهکارهای بسیار موثر برای چاقی صورت

راههای موثر و در دسترس بسیار خوبی وجود دارند که می توان با آنها به هرچه پرتر جلوه کردن صورت منجر شد. از رژیم غذایی صحیح که باید پزشک آنرا تنظیم کند گرفته تا حرکات ورزشی و یوگای صورت می‌توانند به عنوان بهترین راهها برای چاقی صورت باشند.

خوراکی‌ها و مواد غذایی موثر بر چاقی صورت

 • خوردن آلوئه ورا به مقدار نصف قاشق در هر روز قابلیت ارتجاعی بیشتری برای پوست فراهم می‌آورد.
 • نوشیدن آب حداقل 8 لیوان در طول روز می‌تواند پوست صورت را مرطوب نگه دارد.
 • سیب سرشار از آنتی اکسیدان است، الاستین و کلاژن سازی پوست را افزایش می‌دهد.
 • نوشیدن شیر به چاقی صورت کمک مهمی می‌رساند. شیر سرشار از انواع ویتامین و مواد مغذی از جمله آمینو اسید است که می‌تواند لاغری صورت بر اثر کمبود ویتامین ها را درمان کند.
 • استفاده از انواع مغزها و آجیل علاوه بر رساندن چربی های مفید به پوست، سبب حفظ سلامتی پوست نیز خواهد شد.
 • مصرف انواع میوه، سبزیجات و سالاد با رساندن انواع ویتامین منجر به چاقی صورت خواهد شد.
 • مصرف جوانه هایی از جمله جوانه ماش و جوانه گندم و ترکیب آنها با مقداری ماست، تاثیر مهمی بر آبرسانی به پوست صورت دارد.

مواد غذایی بیان شده صرفا بر اساس توصیه‌های گرداوری شده بیان شده اند و هیچ تاکیدی بر نتیجه بخشی آنها نیست. زیرا برای افراد مختلف ممکن است نتایج متفاوت به همراه داشته باشد که بهتر است ضرورت نیاز مصرف آنها و مقدار مناسب را پزشک مشخص کند.

ماسک های موثر در چاقی صورت

برای داشتن صورتی پر و چاق بهتر است اکثر اوقات آنرا مرطوب نگه داشت. برای اینکار علاوه بر اینکه از لوسیون و کرم های مختلف بهداشتی می‌توان استفاده کرد، محصولات و راهکارهای طبیعی نیز می‌توان کمک گرفت.

 • آلوئه ورا سرشار از ویتامین E و ویتامین C است. روزانه می‌توان از ژل داخل این کاکتوس به عنوان یک ماسک آبرسان برای پوست بهره‌مند شد که در نتیجه پس از مدتی چاقی صورت را نیز به همراه خواهد داشت.
 • ترکیبی یک اندازه از گلیسیرین و گلاب و آغشته کردن پوست تمیز شده ماسکی در دسترس و موثر برای پر کردن صورت است.
 • مقداری عسل و میوه له شده پاپایا را با هم ترکیب کرده و روی پوست بمالید. پس از گذشت 20 دقیقه با آب ولرم آب بکشید.
 • استفاده از گلاب، ماست و جوانه گندم له شده آبرسانی قوی برای پوست است.

ماسک برای چاقی صورت

یوگا و ورزش مخصوص پر شدن صورت

صورت عضلات بسیاری دارد که می توان با تقویت آنها توسط ماساژ یا حرکات یوگای صورت به چاقی قسمت های مورد نظر آن دست یافت. البته قبل از شروع برای انجام حرکات ورزش برای صورت بهتر است با روغنی مناسب سطح پوست را چرب کنید. زیرا با این کار از بروز چین و چروک در سطح پوست صورت حین انجام حرکات و ماساژ جلوگیری خواهد شد. علاوه بر اینکه از این روغن ها حین یوگا می‌توان بهره برد، برای چرب کردن و رشد عضلات صورت نیز مفید خواهند بود.

روغن های ماساژ مفید برای چاقی صورت

 • روغن آووکادو
 • روغن خراطین (روغنی بسیار موثر برای افزایش حجم)
 • روغن بادام
 • روغن نارگیل (ضد آفتابی طبیعی نیز به شمار می‌رود)
 • روغن قلم

انواع روغن برای چاقی صورت

استفاده از روغن های گفته شده ممکن است در برخی از افراد سبب بروز حساسیت شود. برای پیشگیری از این منظور باید شرایط فیزیکی بدن فرد در نظر گرفته شود و در صورت بروز علائم آلرژیک از مصرف آنها پرهیز شود.

با شناختن روغن هایی که برای چاقی صورت کمک شایانی می‌رسانند، بهتر است سراغ روش های فیزیکی برای پر کردن صورت رفت. برای این منظور باید روزانه به مدت 20 دقیقه و دو مرتبه در روز برای صورت خود وقت اختصاص دهید.

 • ساده ترین حرکتی که می توان برای پر شدن گونه ها انجام داد، این است که تا جایی که می‌توانید لب‌هایتان را غنچه کنید. سپس سعی کنید لب ها را به حالت خنده باز کنید. طوری که دندان‌ها مشخص نشوند. 15 تکرار که هر حرکت به مدت 5 ثانیه طول می‌کشد در هر مرتبه کافی است.
 • بالا بردن گونه ها و چاقی صورت انگشت اشاره و انگشت وسط را مقداری با روغن های نام برده شده چرب کرده و به صورت دورانی لپ ها را به سمت بالا ماساژ دهید. با این کار علاوه بر اینکه سبب تحریک ماهیچه های گونه و لپ می‌شوید، به فرم گیری مناسب صورت نیز منجر خواهید شد.
 • تا جایی که می توانید لپ و گونه ها را از هوا پر کنید و پس از 30 ثانیه خالی کنید.
 • لب‌ها را غنچه کرده و یکبار به سمت چپ و بار دیگر به سمت راست ببرید. تعداد تکرار حتما مساوی باشد.

ماساژ برای چاقی صورت

سخن پایانی

داشتن صورت و ظاهری زیبا ممکن می‌شود اگر بتوان وقت و اراده را برای آن صرف کرد. برای این منظور بهتر است کمتر از مواد شیمیایی آرایشی استفاده کرد و حتما باید هنگامی که در معرض تابش نور آفتاب قرار گرفتیم، از یک ضد آفتاب مناسب استفاده کنیم. علاوه بر آن لازم است، قبل از اینکه به رختخواب برویم صورت خود را با شوینده و پاک کننده های مناسب از آرایش پاک کنیم. پزشکان زیبایی و متخصصان نیز می توانند با راهکارهای مناسب به چاقی صورت کمک بسیار موثری برسانند. هنگامی که تمام راه‌های پیشنهادی در دسترس بعد از مدتی موثر و کارآمد واقع نشوند، مراجعه به یک متخصص حتما راهکارهای بهتری را پیش رو خواهد گذاشت.

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

رژیم افزایش وزنرژیم غذایی

امکان ارسال نظر وجود ندارد.