خدمات ما

خدمات ما

_
اصلاح عادات غذایی

عادات غذایی هر منطقه بر حسب شرایط محیطی و دسترسی به غذا های خاض و نیز ویژگیهای ژنتیکی افراد در طی زمان شکل میگیرد. به طوریکه عادات غذایی از شهری به شهری، از استانی به استانی و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. بسته به اینکه شما در کدام نقطه از جهان متولد شده باشید عادات غذایی بر اساس همان منطقه پیش می رود. بر اساس اصول علمی اکثریت افراد قادر به مصرف اغلب مواد غذایی خوراکی در سطح زمین هستند، تنها استثنا در این مورد وجود آلرژیهای غذایی و یا عدم تحمل بعضی از مواد غدایی توسط تعداد محدودی از افراد جامعه می باشد. با توجه به این مطلب اگر چنانچه شما از آلرژی غذایی رنج نمی برید به سادگی می توانید عادات غذایی خود را تغییر دهید. ما در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی بهبود جهت اصلاح عادات غذایی شما نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا از عذاهای بومی و متناسب با شرایط بیماری و جسمانی شما در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر و سلامتی مطلوب به شما کمک نماییم. خواهشمند است رژیم های تنظیم شده را دقیقاً رعایت نموده تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست یابید. توجه به این نکته ضروری است که هر گونه تغییر رفتاری در ابتدا اندکی سخت بوده ولی پس از مدت یک هفته می تواند جایگزین عادات و رفتار قبلی گردد، لذا از متقاضیان انتظار می رود در روزهای ابتدای رژیم درمانی صبوری بیشتر به خرج دهند تا در روزهای آینده بتوانند به راحتی رژیم غذایی را رعایت نمایند.

توصيه هاي تغذيه اي

 • استفاده از برنامه هاي غذايي صحيح روزانه سلامت و نشاط را براي شما به ارمغان مي آورد.
 • رژيم غذايي صحيح در هر شرايط بر برآورده كردن نيازهاي طبيعي، نقش كنترل و درمان را دارد.
 • رژيم غذايي هر فرد بر اساس سن، جنس، قد، وزن ايده آل و فعاليت جسمي و شرايط خاص(بيماري یا سلامت) تعيين مي شود.
 • تغذيه صحيح در سلامت جسم و روح بسيار مؤثر است.
 • مشاوره با متخصصین تغذيه و رژيم درماني به حفظ سلامتی شما در هر شرایطی کمک مي کند.
 • در هر سنی که هستید خوردن صبحانه را فراموش نکنید.
تاثیر رژیم غذایی

رژیم های غذایی صحیح می توانند در اصلاح عادات غذایی و نیز رسیدن به تناسب اندام موثر باشند. مطالعات مختلف تأثیر رژیم درمانی در کنترل خیلی از بیماریها از جمله چاقی و لاغری، دیبات، افزایش چربی خون و افزایش فشار خون را ثابت نموده است. بسته به اینکه شما از چه مشکلی رنج میبرید متخصصین تغذیه می توانند رژیم غذایی متناسب با شرایظ شما را تنظیم نمایند.

با رعایت دقیق رژیم های تنظیم شده، شما میتوانید به نتایج دلخواه خود برسید. تنها کافی است به عادات غذایی فعلی خود اصرار زیادی نداشته باشید و تغییرات درخواست شده در رژیم غذایی خود را به تدریج اعمال نمایید. پس از مدتی نتایج آن را در بدن خود قطعاً مشاهده خواهید کرد.

رژیم درمانی افزایش فشار خون

مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم، منیزیم و کلسیم در بهبود فشار خون بسیار موثر است و مصرف کم مواد غذایی حاوی سدیم و چربی های اشباع موجب کاهش فشار خون خواهد شد.

 • موز ، زردآلو ، پرتقال ، انجیر ، گریپ‌فروت، هلو، انگور و آلو میوه‌هایی سرشار از پتاسیم هستند و سیب‌زمینی، سیر، کلم بروكلی ، كدو سبز، قارچ و گوجه‌فرنگی و سبزی‌ها سرشار از پتاسیم هستند. حبوبات نیز از این نظر غنی‌اند. منابع منیزیم شامل جوانه گندم برشته ، بادام زمینی، سیب زمینی، اسفناج، شیر، نان سبوس دار و مرغ است. منابع غذایی کلسیم شامل شیر و لبنیات و ماهی است.
 • میوه‌ها و سبزی‌ها دارای مقدار كم ‌سدیم هستند و باید به وفور مصرف شوند. در مطالعات مقایسه‌ای میان گیاه‌خواران با افراد غیرگیاهخوار، مشاهده شده است كه متوسط فشارخون گیاهخواران كمتر است. یكی از علل این تفاوت را دریافت بیشتر پتاسیم در گیاهخواران دانسته‌اند.
  مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم، منیزیم و کلسیم در بهبود فشار خون بسیار موثر است و مصرف کم مواد غذایی حاوی سدیم و چربی های اشباع موجب کاهش فشار خون خواهد شد.
 • مركبات، توت‌ها و سبزی‌های دارای برگ سبز، ‌منابع غنی ویتامین C هستند . دریافت كم این ویتامین باعث پرفشاری می شود. مصرف مكمل ویتامین C درافراد دچار پُرفشاری و همچنین افراد سالم سبب كاهش فشارخون می‌شود
 • گوشت و مرغ طبخ شده بدون نمك برای افراد دچار پُرفشاری توصیه می‌شود. برای معطركردن گوشت می‌توان از سبزی های معطر، ادویه‌ها و میوه‌ها استفاده كرد. به عنوان مثال برای گوشت گوسفند از مرزنگوش و مریم گلی، برای مرغ از شوید و ترخون و برای جگر از پرتقال می‌توان استفاده كرد.
 • ماهی تازه، ‌منجمد یا كنسروشده ی بدون آب نمك ، خوب هستند. می‌توان ماهی را با برگ‌بو، شوید، فلفل قرمز و سیاه، ادویه‌ها، مركبات، سس‌های خانگی بدون نمك و سایر سبزی‌ها معطر كرد. ماهی‌های حاوی اسیدهای چرب مفید از قبیل حلوا، قزل‌آلا و قباد چندین بار در هفته توصیه می‌شوند.
 • سبزی‌های ریشه‌ای از قبیل سیب‌زمینی، همچنین برنج، ماكارونی، رشته‌ها و حلیم‌ بدون نمك و همچنین مواد نشاسته‌ای دارای سدیم كم هستند و می‌توان به عنوان پایه‌ای برای وعده غذایی از آنها استفاده كرد.
 • دانه كنجد و سبزی‌های برگ سبز، منابع كم سدیم و تامین كننده كلسیم هستند.
 • سیر نیز به كاهش فشارخون كمك می‌كند.
رژیم درمانی پوکی استخوان

پوکی استخوان یا استئوپوروز حالتی است که در آن استخوان شکننده شده و احتمال شکستگی با ضربات کوچک افزایش می یابد . پوکی استخوان از گرفتاری های شایع ، در جوامع بشری است ، که بعد از سن 35 سالگی روند آن در انسان آغاز می شود. حدود نیمی از زنان مسن تر از 45 سال و 90درصد زنان مسن تر از 75 سال به بیماری پوکی استخوان مبتلا می شوند. مردان مسن نیز به پوکی استخوان دچار می شوند که البته میزان ابتلای آنان کم تر از زنان است. به طور تقریبی از هر 3 زن یک نفر و ازهر دوازده مرد یکی به پوکی استخوان دچارمی شوند . این امر در سال ، منجربه ده ها هزار شکستگی ناتوان کننده ، در مبتلایان می شود که متاسفانه تعداد اندکی از مبتلایان به پوکی استخوان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند .

    این شکستگی ها به طور عمده دراین نواحی رخ می دهد : گردن ، استخوان ران ، مهره های ستون فقرات و استخوان های مچ دست ، حتی گاهی شکستگی های خود به خود مهره ها ، گردن و استخوان ران هم دیده می شود.
می توان بافت استخوانی را به زبان ساده به صورت زیر تقسیم کرد: استخوان انسان همانند یک ساختمان است که دارای اسکلت بندی ، دیوار چینی و ملات بین آجرهاست. اسکلت این استخوان ها از رشته های قوی و محکمی به نام رشته های کلاژن تشکیل شده که مابین رشته ها را املاح کلسیم پرمی کند. همچنین از آنجا که استخوان ، بافتی زنده است ، محتوی مقدار زیادی سلول های جوان و بالغ استخوانی است که وظیفه ساختن بافت استخوان ها را به عهده دارند.
پوکی استخوان عارضه ای است که با بالا رفتن سن به وجود می آید ، در نتیجه از استحکام بافت و املاح استخوانی کم شده و از مقاومت آن کاسته می شود. استخوان انسان در دوران کودکی از خاصیت ارتجاعی برخوردار است و تحمل فشار زیاد را دارد و به تدریج سفت و محکم می شود ، این مسئله در سن 20 سالگی به اوج خود می رسد ، بین سن 20 تا 35 سالگی استحکام استخوان ها به همان قوت باقی می ماند. به همین دلیل ضربات شدید ، مثل تصادفات می تواند منجر به شکستگی استخوان شود. اما از این سن به بعد ، به تدریج و با سرعتی کم ، از تراکم استخوان ها کم شده و با بالارفتن سن ، پوک می شوند. در زنان، بعد از سن یائسگی به علت توقف ترشح هورمون های زنانه و نقش مهم این هورمون ها در استحکام استخوان ها ، شیوع پوکی استخوان زیادتر می شود.

رژیم درمانی چربی خون ومتابولیک

خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را می‌توان با بوجود آوردن تغییراتی كه میزان كلسترول خون را پایین بیاورد، كاهش داد. توجه به این نكته ضروری است كه به ازای هر یک درصد كاهش در مقدار كلسترول خون، درصد خطر بیماری قلبی كاهش می‌یابد. برای مثال پایین آوردن كلسترول خون به میزان 5-2 درصد می‌تواند خطر حمله قلبی را تا 30 درصد كاهش دهد.

اكثر افراد می‌توانند مقدار كلسترول خون خود را تا میزان مطلوب پایین بیاورند. مقدار كلسترول خون اساساً تحت تاثیر مواد غذایی مصرفی و زمینه ارثی مقدار كلسترول خون می‌باشد. خوردن غذاهایی كه چربی‌های اشباع زیادی دارند، بیش از هر چیز شما را در خطر بالا رفتن كلسترول خون قرار می‌دهند. كاهش كلسترول خون با كاهش دریافت كلسترول و چربی رژیم (مخصوصا چربی اشباع)، افزایش مصرف فیبرهای غذایی محلول و ثابت نگه‌داشتن وزن در حد ایده‌آل امكان‌پذیر است. چربی های اشباع در روغن جامد، گوشت ها مخصوصاً در گوشت قرمز مانند گوشت گوسفند و گوساله؛ و در لبنیات مانند خامه و كره وجود دارد. بعضی از محصولات قنادی مثل پای ها، كیك ها و كلوچه ها نیز می توانند حاوی مقادیر زیادی چربی های اشباع باشند. همراه با كاهش مصرف چربی های اشباع، لازم است غذاهای غنی از كربوهیدرات ها را بیشتر مصرف كنید؛ مثل سبزیجات، میوه ها، نان و غلات سبوس دار، غلات صبحانه‌. كاهش كلسترول خون با كاهش دریافت كلسترول و چربی در رژیم غذایی (مخصوصا چربی اشباع)، افزایش مصرف فیبرهای غذایی محلول و ثابت نگه‌داشتن وزن در حد ایده‌آل امكان‌پذیر است.

باید به خاطر داشت كه اگر شما اضافه وزن دارید و مقدار كلسترول خونتان بالاست، كاهش وزن می‌تواند به پایین آوردن كلسترول خون شما كمك كند. برای كسانی كه به درمان پیشرفته تری نیاز دارند، درمان های دارویی مؤثر در دسترس می‌باشد. مصرف منابع محتوی فیبر موجب کاهش کلسترول خون می شوند. انواع مختلف فیبرها (مواد غیر قابل هضم) درمواد غذایی گیاهی موجودند. ولی نوعی از فیبر که بیشترین اثر را بر کاهش کلسترول خون دارد ، فیبر محلول نام دارد که منابع غنی از آن عبارتند از : سیب ، گلابی ، مرکبات مثل پرتقال ، لیمو و گریپ فروت ، توت فرنگی ، هویج و غلات سبوس دار .

سبوس جو یك منبع غنی از فیبر محلول می‌باشد. نكته‌ای كه درباره این ماده مطرح است این است كه به نظر می‌رسد این ماده كلسترول بد یا LDL را كه سبب رسوب چربی در سرخرگ ها می شود ،كاهش می دهد، ولی سطح كلسترول خوب یا HDL را بالا می‌برد. غذاهای دیگر غنی از فیبرهای محلول شامل انواع لوبیا، عدس و بعضی از میوه‌ها می‌باشند. از آنجا كه تمام این غذاها هم كم‌چرب و هم دارای فیبر بالایی هستند، مصرف روزانه آنها مفید است.ت.

رفع چاقی موضعی با دستگاه LPG

 در مواردی بعد از رژیم های کاهش وزن  ،در نقاطی از بدن تجمعی از چربیهای موضعی باقی می ماند که بدلیل ایجاد چروکهای پوستی به آن نمای پوست پرتقالی یا سلولیت اطلاق می شود. رژیم غذایی به همراه فعالیت بدنی مناسب برای همه افرادی که از این نوع چاقیهای موضعی رنج می برند توصیه می گردد. ولی تجربیات و مطالعات نشان داده اند که این توده های چربی با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی از بین نمی روند.  ما در در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی بهبود علاوه بر ارئه خدمات رژیم درمانی تحت نظر متخصصین تغذیه و همگام با سایرمرکز پیشرفته دنیا از جدید ترین روش علمی اندرمولوژي و مجهزترین دستگاه LPG  برای درمان لاغری موضعی و رسیدن به تناسب اندام ایدآل کمک گرفته ایم.
دستگاه LPG  یکی از موثر ترین و بی خطر ترین دستگاه های لاغری موجود می باشد که طبق تحقیقات انجام شده که استفاده از آن بعنوان یک استاندارد طلایی و یک روش سالم و موثر برای درمان سلولیت و رفع  چربی های موضعی  پوست شناخته شده است. این شیوه  کاملا  طبیعی و غیر تهاجمی بوده و هیچ گونه عار ضه ای در بر ندارد. از این دستگاه  برای نواحی مختلف بدن نظیر شکم ، پهلو ، بازو  و نیز قسمتهای مختلف بدن که سلولیت موضعی دارند می توان استفاده کرد.

اندرمولوژي چيست؟
اندرمولوژي علمي است که LPGآن را به عنوان دانشي جديد در گستره پزشکي و تندرستي -ورزشي به جهانيان معرفي کرده است. اندرمولوژي به معناي مطالعه و کار روي بافت هاي نرم بدن و روشي است که موجب ايجاد تغييراتي در بافت ها از جمله کنترل سلوليت و رفع چاقي موضعي، جوان سازي پوست، بهبود ترک هاي پوست، کمک به رفع افتادگي پوست و در نهايت سلامت و تندرستي  مي شود.  درواقع سيستم رولينگ كه با مكش تركيب شده است درمان سلوليت را سبب مي شود. اين تحريك مكانيكي تكرار شونده متابوليسم سلول هاي چربي را مجددا فعال مي سازد، تجمع سلول هاي چربي شكسته شده و بدن فرم بهتري پيدا مي كند.

روش مورد تایید FDA 
روشهای مختلفی در کنار رژیم غذایی و ورزش در دنیا مورد استفاده قرار می گیردLPG  یا اندورمولوژی یکی از روشهای نوین برای درمان سلولیت است. سیستم این دستگاه رولینگ توام با مکش که همان تحریک طبیعی سلولهای از کار افتاده است.  نظر به تقاضای شهروندان از این تکنولوژی برای درمان چاقیهای موضعی کمک گرفته ایم چرا که این روش تنها روشی است، که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است.

مکانیسم های اثر LPG :
دستگاه LPG با سه مکانیسم زیر موجب تغییرات بافت چربی میشود:
برقراری مجدد جریان خون و لنف در بافتهایی که دچار سلولیت شده اند.
افزایش جریان خون و در نتیجه از بین بردن مواد زائد تجمع یافته و به همین ترتیب بهبود متابولیسم و تبادلات سلولی در پوست از جمله فیبروبلاستها
تحریک فیبروبلاستها جهت تولید کلاژن و الاستین  رفع غبغب و شلی پوست و کاهش سایز در نواحی شکم،  پهلو، باسن، شانه ها و رانها از دیگر موارد استفاده از این روش است
پاسخ به چند پرسش شایع در مورد سیستم LPG
آیا سیستم LPG شیوه جدیدی است؟
بله در این تکنیک جدید ، با افزایش گرمای موضعی و گردش لنفاوی متابولیسم سلولها افزایش می یابد،چربیها و بافتهای کلاژن می شکنند و پوست نمای صافتری به خود میگیرد.
ولی باید در نظر داشت که برای درمان چاقی و داشتن تناسب اندام رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش را همراه با  LPG ضروری است.

برای دستیابی به نتیجه قابل قبول به چند جلسه نیاز است؟
به حدود5 تا 20 جلسه فشرده (حدود 2تا3 جلسه در هفته) نیاز است که طول مدت هر جلسه 45-35 دقیقه می باشد. برای حفظ نتیجه بدست آمده ممکن است نیاز به انجام دوره ای LPG بر حسب ضرورت باشد.

آيا LPG مي تواندجايگزين ليپوساكشن باشد؟
ليپوساكشن عمل جراحي زيبايي است كه از طريق خارج نمودن مقداری از چربي هاي اضافه بدن انجام مي شود اما قادر به درمان سلوليت هاي موضعي و تقويت بافت همبند و عضلات نمي باشد، علاوه بر این که لیپوساکشن به دلیل آن که یک عمل جراحی تهاجمی است دارای عوارض متعددی می باشد. اما اندورمولوژی یک روش غیر تهاجمی است که توسط مراکز علمی معتبر مورد تایید قرار گرفته است. در نهایت باید بدانید که LPG در درمان افتادگیهای پوست ناشی از کاهش وزن، بزرگی شکم بدنبال زایمان و عمل سزارین در خانمها  می تواند موثر باشد.

با LPG از همان جايي که مي خواهيد لاغر شوید 
LPG براي مبارزه اختصاصي با چربي هاي مقاوم و انباشته شده که در محدوده شکم، ران، لگن، باسن و بازو ها تجمع يافته اند طراحي شده است. بافت هاي ضخيم و سخت که سلول هاي چربي را احاطه کرده اند نرم شده و به تدريج به همراه رژيم و ورزش چربي هاي مقاوم انباشته شده کم مي شوند. صاف شدن، بالا کشيده شدن مناطق فروافتاده باسن، همين طور برطرف شدن چربي هاي در برگرفته آنها و تراشيده شدن برجستگي پهلو و لگن از معجزات اين روش است که از اين روش ها در در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی بهبود  به شکل کاملا علمي توسط سایز متخصص تغذیه و کارشناسان آموزش دیده استفاده  مي شود .
ليفت ماساژ: از کاربردهاي دیگر LPG مي توان به بازسازي و استحکام پوست صورت ،ليفتينگ صورت و رفع چين و چروک برطرف کردن منافذ باز پوست و برطرف کردن غبغب و تاخیر در فرآيند پيري اشاره کرد.
اندرموتراپي: شاخه دیگر از عملکرد دستگاه  LPG است که در درمان مشکلات  ساختــاري بدن از جمله کمردرد، روماتولوژي ، آسيب هـاي ورزشي و عضلاني نقش حمايت کننده و تسکيني دارد.

LPG چربی سوزی موضعی را تا 70 درصد افزایش میدهد

LPG می تواند با حذف چربیهای موضعی ظاهری زیبا به اندام شما بدهد.

LPG یکی از پیشرفته ترین تکنیکهای صد در صد طبیعی برای جوان سازی پوست است.

ویزیت و مشاوره حضوری

قبل از ویزیت توسط متخصص تغذیه لازم است اقدامات ذیل را در کلینیک انجام دهید:
1- فرم اطلاعات عادات غذایی و پرسشنامه اولیه را تکمیل نمایید.
2- قد و وزن شما توسط کارشناس مجرب اندازه گیری شود.
3- با استفاده از دستگاه آنالیز ترکیب بدن مانند میزان چربی و نواحی تجمع چربی، میزان عضله، میزان آب بدن و تراکم استخوان و… اندازه گیری می شود. (قبل از استفاده از دستگاه بهتر است وسایل اضافی، سکه های فلزی، دسته کلید و موبایل خود را کنار گذاشته و لباسهای اضافی خود را کم کنید).
4- در هنگام ویزیت  جواب آزمایش (در صورت داشتن) و پرسشنامه تکمیل شده خود را آماده داشته باشید.

در هنگام ویزیت از عادات غذایی، سوابق بیماری و داروهای مصرفی، پزشک خود را مطلع نمایید.

رژیم های غذایی که می توانید از طریق کلینیک بهبود دریافت نمایید، به طور کلی شامل موارد زیر می باشد:

· رژیم غذایی کنترل وزن و تناسب اندام (چاقی و لاغری)
· رژیم غذایی بیماران دیابتی
· رژیم غذایی  بیماران مبتلا به افزایش چربی های خون
· رژیم غذایی بیماران قلبی و عروقی و افزایش فشارخون
· رژیم غذایی بیماران مبتلا به پوکی استخوان
·  رژیم غذایی دوران حاملگی
· رژیم غذایی در دوران شیر دهی
· رژیم غذایی و تغذیه در کودکان
· رژیم غذایی انواع کم خونی و غلظت خون بالا
· رژیم غذایی در بیماران کلیوی
· رژیم غذایی در بیماریهای دستگاه گواش
· رژیم غذایی در اختلالات عصبی
· رژیم غذایی و تغذیه صحیح در نو جوانان و سن بلوغ
· رژیم غذایی و تغذیه صحیح در جوانان
· رژیم غذایی و تغذیه صحیح در بزرگسالان
· رژیم غذایی و تغذیه صحیح در سالمندان
· رژیم غذایی گیاه خواری
· رژیم غذایی و تغذیه صحیح در ورزشکاران
· رژیم درمانی  در آلرژی  و حساسیتهای غذایی
· رژیم غذایی در بیماریهای غدد و بیماریهای متابولیکی

رژیم درمانی تغذیه و بارداری

تغذیه صحیح و مکفی در دوران بارداری در بهبود رشد و نمو فرزندتان بسیار اهمیت دارد. توصیه کلی آنست که در دوران بارداری می بایست روزانه 300 کالری بیشتری را نسبت به دوران قبل از بارداری دریافت کنید .اگر چه حالت تهوع و استفراغ که در ماههای اول بارداری رایج است می تواند دریافت غذا را برایتان قدری دشوار سازد. تلاش کنید رژیم غذایی متعادل و متوازنی داشته باشید و ویتامین های لازم برای رشد جنین دردوران بارداری ، را دریافت نمایید. در ذیل توصیه های برای حفظ سلامت شما و فرزندتان گرد آوری و ارائه شده اند که می توانید از آنها بهره ببرید.

رژیم لاغری چاقی و لاغری

چاقی یعنی داشتن مقادیر زیادی چربی بافتی در بدن . چاقی بیش از یک نگرانی در حیطه زیبایی است ، در واقع چاقی باعث افزایش ریسک بیماری هایی مانند دیابت ، فشارخون بالا و غیره می شود .
معمولاً پزشکان برای تشخیص چاقی در افراد، از فرمولی براساس قد و وزن استفاده می کنند که نمایه توده بدن (BMI)نامیده می شود .بزرگسالان با نمایه توده بدن 30 یا بالاتر چاق در نظر گرفته می شوند . زمانیکه نمایه توده بدن 40 یا بیشتر باشد چاقی بیش از حد یا چاقی شدید و چاقی مرضی نامیده می شود . زمانیکه که فرد دچار چاقی مرضی باشد مستعد بیماری های جدی است .

رژیم درمانی دیابت
بیمارى دیابت یكى از شایع ترین بیمارى هاى غدد درون ریز است. اكثر افراد درگیر با این بیمارى چنانچه برنامه غذایى مناسبی را انتخاب كنند، بروز مشكلات را به طرز قابل توجهی كاهش مى دهند. مشكل اساسى اینجاست كه با تشخیص دیابت ، در موقعیتى قرار مى گیریم كه باید عادات غذایى خود را تغییر بدهیم. هر تغییرى در ابتدا سخت است ولى از آنجایى كه پدیده ” عادت ” در امور زندگى مربوط به انسان ها موثر است، بدن به زودى با شرایط جدید وفق پیدا مى كند و هنگامی كه مشكلات فرد در اثر این رعایت توصیه ها برطرف مى شود، تمایل به داشتن رژیم غذایى مخصوص بیشتر مى شود.
در این موارد مشاوره تغذیه لازم است. کارشناس تغذیه به بیمار یاد خواهد داد تا جیره غذایى برخى مواد غذایى را در برنامه غذایى خود تعیین نماید. از آنجایى كه هیچ گروه غذایى به تنهایى قادر نیست تا تمام مواد مغذى مورد نیاز براى بدن را تامین كند ، بنابراین استفاده از یك رژیم غذایى کامل ، افراد مبتلا به این بیمارى را در وضعیت خوبى از نظر سلامتی قرار خواهد داد.
رژیم درمانی سندرم تخمدان پلی کیستیک

 سندرم تخمدان پلی کیستیک شایع ترین اختلال هورمونی در میان زنان در سنین باروری است. نامگذاری این سندرم به دلیل وجود تخمدان های بزرگ محتوی تعداد زیادی کیست کوچک (در اغلب زنان مبتلا و نه در همه) است که در لایه بیرونی هر تخمدان قرار گرفته است.

    قاعدگی های نا منظم، رشد موهای زاید، جوشهای پوستی (آکنه) و چاقی در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک مشاهده می شود. این عارضه می تواند در نوجوانی با دوره های قاعدگی نا منظم مشخص گردد یا اینکه بعد ها به دنبال افزایش وزن یا مشکل در باروری تشخیص داده شود. علت دقیق سندرم تخمدان پلی کیستیک هنوز ناشناخته است. زنان مبتلا ممکن است به دلیل مشکلات بوجود آمده در تخمک گذاری، برای باردار شدن با مشکل مواجه شوند. تشخیص زودهنگام و شروع درمان می تواند به پیشگیری عوارض طولانی مدت آن مثل دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و سکته کمک کند.