رژیم لاغری آمریکایی برای چه کسانی مناسب است؟نوشته شده توسط آخرین بروز رسانی مرداد 8, 1398

رژیم لاغری آمریکایی

رژیم لاغری آمریکایی هم مانند رژیم مدیترانه ای یک رژیم غذای سالم است. این رژیم پس از مشاهده اضافه وزن در بین میانسالان آمریکایی توسط دانشمندان این کشور بنا نهاده شد. رژیم لاغری آمریکایی به طور خلاصه شامل خوردن غذاهای سالم و طبیعی و نخوردن غذاهای ناسالم، فست فودها، غذاهای فرآوری شده و رژیمی است.

اگر شما هم مانند خیلی از کسانی که به دنبال یک رژیم لاغری هستید و نگران به خطر افتادن سلامتی خود در حین لاغر شدن هستید به شما توصیه می کنم در ادامه اين مطلب با ما همراه باشید.

صبحانه در رژیم لاغری آمریکایی چگونه است؟

خوردن صبحانه که مهمترین وعده غذایی به حساب می آید در رژیم لاغری آمریکایی یک قانون است. تحقیقات نشان داده اند که کسانی که تحت رژیم لاغری هستند و صبحانه می خورند نسبت به کسانی که صبحانه نمی خورند و رژیم لاغری دارند، کاهش وزن بیشتری دارند.

صبحانه در رژیم لاغری آمریکایی شامل غلات کامل (غلات همراه با سبوس) و میوه است. صبحانه های ایرانی زیادی وجود دارند که در خود غلات و میوه را جای می دهند مانند حلیم و یک خوشه انگور ولی باید دقت کرد تنوع در وعده صبحانه بسیار مهم است و نباید همیشه از یک خوراکی خاص استفاده کرد. وعده صبحانه باید مفصل باشد تا از گرسنگی در طول روز جلوگیری کند.

رژیم لاغری آمریکایی

میان وعده ها

پایین آمدن مقدار قند خون باعث افزایش  اشتها و تمایل به خوردن می شود. از این رو میان وعده ها می توانند در طول روز در بین وعده های اصلی غذایی نقش پایدار کننده سطح قند خون را  بازی کنند و از ولع برای خوردن غذای زیاد بکاهند.

بهترین میان وعده ها را می توان انواع آجیل و مغز ها عنوان کرد. البته میوه ها هم میان وعده خوبی هستند ولی اسید موجود در آنها می تواند اشتها را زیاد تر کند لذا اگر رژیم لاغری آمریکایی را پیش گرفته اید از میوه ها برای میان وعده ها استفاده نکنید. میوه ها برای کسانی که رژیم چاقی را پیش گرفته اند برای میان وعده مناسب است.

رژیم لاغری آمریکایی

نوشیدنی هایی مجاز در رژیم لاغری آمریکایی

در رژیم لاغری آمریکایی باید برای دو هفته از نوشیدن قهوه، چای نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. علاوه بر نوشیدنی های کافئین دار انواع نوشیدنی های حاوی قند فراوان مانند نوشابه های گاز، دلستر، آبمیوه های صنعتی و نوشیدنی های رژیمی ممنوع است.

آب بهترین نوشیدنی برای کسانی است که از این رژیم تبعیت می کنند. حتی آبمیوه های خانگی و طبیعی هم توصیه نمی شود چون حاوی قند زیادی است و عاری از فیبر مفید میوه ها است. لذا تنها نوشیدن آب توصیه می شود.

آب حاصل از دستگاه های تصفیه آب حاوی مقدار بالایی از سدیم است که برای کسانی که فشار خون بالایی دارند مناسب نیست.

 

 

رژیم لاغری آمریکایی

 ناهار و شام در رژیم لاغری آمریکایی 

بهترین مواد غذایی که در رژیم لاغری آمریکایی توصیه می شود. نان تهیه شده از غلات کامل، مصرف بیشتر غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو، سبزیجات و لبنیات کم چرب است.

ماهی و میگوی دریا از نوع پرورشی آن از کیفیت بالاتری برخوردار است. لذا برای تهیه غذا اگر توانستید از ماهی و میگوی دریا استفاده کنید. نان هایی مانند نان سنگک یا نان سبوس دار از دیگر نان ها از ارزش غذایی بالاتری برخوردار هستند.

 

رژیم لاغری آمریکایی

پیش از شروع کردن وعده غذایی خود سعی کنید از یک بشقاب سبزیجات بهره ببرید تا جلوی ولع شما را بگیرد و با این کار بخشی از فضای معده شما را سبزیجات پر می شود که کالری زیادی ندارد.

 

رژیم لاغری آمریکایی

لبنیات کم چرب هم از لبنیات پرچرب در رژیم لاغری آمریکایی بیشتر باید استفاده شود چون کالری کمتری دارد و مواد مغذی آن هم به همان اندازه است. علاوه بر این در یک تحقیق نشان داده شده است که افرادی که از رژیم لاغری تبعیت می کنند و از لبنیات بیشتری استفاده می کنند نسبت به کسانی که از این گروه مواد غذایی استفاده نمی کنند، کاهش وزن بیشتری را تجربه می کنند.

 

غذاهای رستورانی، فرآوری شده و رژیمی ممنوع

در یک تخمین ارزیابی شده است که غذای سرو شده در رستوران معمولا چهار برابر غذایی که است افراد در خانه می خورند. بنابراین رفتن به رستوران به خودی خود باعث اضافه وزن میشود چون حجم غذایی آن بیشتر است. از طرف دیگر شما از طرز تهیه و مواد اولیه غذایی که در رستوران میل می کنید و سلامت آنها خبر ندارید.

غذا های فرآوری شده هم از دسته غذاهای ناسالم هستند که معمولا مواد اولیه آنها نامعلوم است و کالری زیادی دارند. از غذاهای فرآوری شده می توان به انواع سوسیس، کالباس، ساندویچ های سرد و انواع پاستا و ماکارونی اشاره کرد. که مصرف آنها ممنوع است.

غذا های رژیمی هم جز غذاهایی هستند که محتوی چربی کمی دارند از آنجایی که چربی ها به غذا طعم  بیشتری می دهند. در کارخانه ها برای اینکه این غذاها طعم خود را از دست ندهند به آنها مقادیر بالایی شکر اضافه می کنند. شکر زیاد هم باعث افزایش اشتها و در نهایت اضافه وزن بیشتر می شود. استفاده از غذاهای رژیمی هم در رژیم لاغری آمریکایی ممنوع است.

برچسب روی مواد غذایی را بخوانید

تحقیقات نشان داده اند افرادی که در هنگام خرید به برچسب مواد غذایی دقت می کنند از کسانی که این کار را نمی کنند لاغر تر هستند. برند های مواد غذایی زیادی در سراسر جهان وجود دارد. به یاد داشته باشید همیشه برند هایی را خریداری کنید که محتوی شکر، مواد افزودنی و کالری آنها کمتر از دیگر برند ها باشد.

 

 

رژیم لاغری آمریکایی

همراه با خانواده غذا خوردن و عدم تحمل گرسنگی

در رژیم لاغری آمریکایی می توانید در جمع خانواده خود به خوردن مشغول شوید چون پرهیز های غذایی این رژیم مناسب همه افراد حتی کسانی که رژیم لاغری نمی گیرند هم هست. در این رژیم احساس گرسنگی ندارید چون هر زمان که گرسنه شدید می توانید از غذاها و میان وعده های پیشنهاد شده در این رژیم استفاده کنید.

تحمل گرسنگی به خودی خود می تواند باعث ولع بیشتر در هنگام صرف وعده غذایی شود و در ادامه به پرخوری بیانجامد.

 

رژیم لاغری آمریکایی

سخن پایانی

رژیم لاغری آمریکایی برای کسانی که می خواند به وزن ایده آل خود برسند، یک رژیم مناسب است. این رژیم همینطور برای کسانی که وزن متعادلی دارند و میخواهند سالم زندگی کنند هم مناسب است. متخصصان زیادی تبعیت از این رژیم را برای کسانی که بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا دارند توصیه کرده اند.

 

 

رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

امکان ارسال نظر وجود ندارد.