7 معجون لاغری موثر بر کاهش وزن و چربی سوزی سریع

معجون لاغری

استفاده از معجون لاغری یکی از راه هایی است که می توان برای لاغری و چربی سوزی به کار برد که بسیاری از افراد نیز برای کاهش وزن به آن پناه می برند. با ادامه متن پی خواهیم برد که آیا معجون های لاغری راه مناسبی برای کاهش وزن هستند؟ چه مواد غذایی وجود دارد که می توان با آنها معجون لاغری تهیه کرد؟

انواع معجون های لاغری معمولا با مواد طبیعی که خاصیت چربی سوزی دارند، تهیه می شوند. زنجبیل، دارچین، سیر، لیمو ترش، جنسینگ، زعفران و بسیاری از دیگر مواد طبیعی که بیشتر افراد به عنوان ادویه از آنها در تهیه غذا استفاده می کنند. در ادامه به معرفی موثرترین آنها برای کاهش وزن و لاغری اشاره می کنیم.

نکته: مواردی که بیان خواهیم کرد به تنهایی برای کاهش وزن موثر نیستند اما در کنار رژیم اصلی که توسط متخصص تنظیم می‌شود و فعالیت بدنی مناسب می‌تواند نتیجه بخش باشد.

1.معجون شوید و گشنیز برای کاهش وزن مطلوب

این معجون لاغری از سبزیجات پر کربوهیدرات تهیه می شود ولی حاوی سیر و لیمو است که آنتی اکسیدان های فراوانی دارند و در تقویت متابولیسم بسیار تاثیرگذار هستند. برای بیشتر شدن حجم معجون و کم نشدن خاصیت آن می توانید به آن خیار نیز اضافه کنید. خیار یک سبزی کم کربوهیدرات است و باعث سیری کاذب می شود.

شوید برای لاغری

شوید و گشنیز را به همراه خیار و سیر درون غذاساز یا مخلوط کن بریزید و میکس کنید. مخلوط را پیش از صبحانه و ناشتا میل کنید. برای تاثیر بیشتر می توانید ورزش را نیز به برنامه لاغری خود اضافه کنید. شوید طبع گرم و خشکی دارد و می تواند در کاهش وزن مطلوب به شما کمک کند. گشنیز طبع سردی دارد و به حفظ آب در بدن کمک کرده و از دِهیراته شدن پیشگیری می کند.

2.معجون لاغری سیب و دارچین

این دمنوش ممکن است برای بسیاری راضی کننده به نظر نیاید ولی تاثیر زیادی بر کاهش وزن دارد. دارچین طبیعتی گرم و خشک دارد و سیب نیز طبیعتی گرم و تر دارد. طبیعت گرم باعث لاغری می شود. به طور کلی افرادی که طبع گرم دارند نسبت به کسانی که طبعی سرد دارند لاغر تر و خوش اندام تر هستند.

سیب و دارچین برای کاهش وزن

سیب را به همراه دارچین دم کرده و روزانه آنرا به مقدار سه یا دو لیوان بنوشید. بهتر است برای بهره بیشتر از خاصیت آنتی اکسیدانی سیب از پوست و هسته های آن نیز استفاده کنید. هسته سیب را بشکنید و داخل چای بیندازید. هسته سیب مانند هسته زردآلو از خواص ضد سرطانی برخوردار است. سیب زرد از سیب قرمز برای تهیه این معجون لاغری مناسب تر است.

3.معجون لاغری خیار، کرفس و لیمو

خیار و کرفس از جمله سبزیجاتی محسوب می شوند که کربوهیدرات آنها کم است اما در عوض فیبر بالایی را به همراه دارند. لیمو نیز به دلیل وجود ویتامین C فراوان در آن و خاصیت آنتی اکسیدانی می تواند در بالا بردن متابولیسم بدن کمک کننده باشند. معجون لاغری کرفس، خیار و لیمو را یه بار در روز میل کنید. سعی کنید پیش از وعده غذایی باشد تا کمی از اشتها بکاهد و احساس سیری را تشدید کند.

برای تهیه معجون خیار کرفس و لیمو کافی است خیار و کرفس را در مخلوط کن یا غذاساز ریخته و آنها را با هم میکس کنید و در انتها آب لیمو را گرفته و به مخلوط اضافه کنید.

4.معجون گریپ فروت

گریپ فروت جزء مرکبات است؛ یعنی یکی از میوه‌های عالی و سرشار از ویتامین C و آهن محسوب می شود. علاوه بر این موضوع، در این معجون دارچین و خاکشیر نیز وجود دارد که دارای طبیعت گرم هستند. طبع گرم باعث می شود چربی سوزی و متابولیسم افزایش پیدا کند و کاهش وزن مطلوبی حاصل شود.

معجون لاغری

در این معجون لاغری آب گریپ فروت نقش اصلی را بازی می کند ولی مواد دیگری مانند دارچین، خاکشیر و عسل هم در این معجون وجود دارند که ترکیبی خوش طعم ولی کاربردی را برای شما به ارمغان می آورند.

5.معجون لاغری کدو سبز موثر بر چربی سوزی و کاهش قند خون

کدو سبز یکی از سبزیجات پر خاصیت است که معمولا از آن برای تهیه غذا کمتر استفاده می شود. کدو سبز از جمله سبزیجات کم کربوهیدرات محسوب می شود که برای کاهش سطح قند خون بسیار کاربردی است. این سبزی را می توان با پوست و یا بدون پوست استفاده کرد ولی بهتر است از خواص موجود در پوست آن نیز بهره گرفت.

معجون لاغری کدو سبز شامل کدو سبز، خیار و سیب ترش یا سیب گلاب است. مواد را با پوست درون غذاساز یا مخلوط کن بریزید و با هم مخلوط کنید. این معجون را صبح ها و عصر ها میل کنید و اگر برای لاغری فعالیت بدنی و ورزش روزانه دارید، می توانید از این معجون پس از ورزش استفاده کنید. این کار باعث می شود تا تحمل گرسنگی راحت شده و از پرخوری پس از انجام حرکات ورزشی جلوگیری کند در نتیجه کاهش وزن مطلوب را پس از مدتی ایجاد خواهد کرد.

6.معجون نعنا زنجبیل

این معجون یکی از نوشیدنی ها با طبع گرم است. می توانید این معجون را به صورت گرم و یا  سرد میل کنید. زنجبیل دارای طبعی گرم و تر و نعنا دارای طبعی گرم و خشک است. لذا گرمی این معجون فوق العاده زیاد است پس کمی لیمو در کنار آن لازم است تا کمی تعادل را به آن اضافه کند.

معجون کاهش وزن

زنجبیل را به صورت ریشه تهیه کنید و کمی از آن را همراه با نعنا تازه مانند چای دم کنید و هنگام نوشیدن کمی لیمو به آن اضافه کنید اگر طعم آن برایتان خوشایند نیست از کمی عسل برای شیرین کردن آن استفاده کنید. این معجون را می توانید مانند چای در روز چند مرتبه بنوشید.

7.ترکیبی مفید از انگور و آناناس برای کاهش وزن

از جمله میوه های تابستانی پر طرفدار که به وفور در تابستان وجود دارند، آناناس و انگور هستند.از آنها می توان به عنوان راهی برای لاغری و کاهش وزن به آنها نگاه کرد. انگور و آناناس هر دو دارای طبعی گرم و تر هستند و همانطور که بارها  گفته شد، طبع گرم می تواند باعث لاغری و کاهش وزن شود. کسانی که طبع گرمی دارند از کسانی که طبع بدنشان سرد است لاغر تر و خوش اندام تر هستند.

برای این منظور بهتر است حبه های انگور را به همراه تکه های آناناس درون مخلوط کن یا غذاساز بریزید و میکس کنید. صبح و بعد از ظهر می توانید از این معجون لاغری استفاده کنید، البته افزایش فعالیت های بدنی می تواند به افزایش روند کاهش وزن نیز تاثیر مطلوبی را ایجاد کند.

سخن آخر

اگر به دنبال لاغری و کاهش وزن هستید استفاده از معجون لاغری تا حد مطلوبی می تواند موثر باشد. اما نباید تنها از آنها برای کاهش وزن استفاده کرد. یعنی به عنوان راهی مکمل در کنار رژیم غذایی، فعالیت بدنی و ورزش به کاهش وزن می توان دست یافت. بهترین راه ها برای لاغری و خوش اندام شدن استفاده از رژیم های غذایی متناسب با وضعیت بدنی زیر نظر متخصص تغذیه و ورزش است. دیگر راه های لاغری شاید به اندازه این دو تاثیر و فایده نداشته باشند. لذا حتما از مشاوره یک متخصص تغذیه برای کاهش یا افزایش وزن بهره ببرید.

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

تغذیهتغذیه سالمرژیم کاهش وزن

امکان ارسال نظر وجود ندارد.