رژیم دوره دیابت

پوکی استخوان که با نام علمی استئوپروز (Osteoporosis) شناخته می شود، در پی کم شدن تراکم بافت های استخوانی ایجاد خواهد شد. در این حالت استخوان ها ضعیف تر و شکننده تر می شوند که این عوامل...

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های غیرواگیردار در جهان است. این بیماری دو نوع یک و دو دارد که علل به وجود آورنده آنها با هم متفاوت است.

  • دیابت نوع دو: معمولا به دلیل چاقی یا سبک زندگی غلط اتفاق می افتد که در افراد چاق و میانسال دیده می شود؛ دیابت نوع دو در واقع در اثر حساسیت پیدا کردن بدن نسبت به هورمون انسولین به وجود می آید.
  • دیابت نوع یک: در اثر شوک وارد به غده ترشح کننده انسولین به وجود می آید که می تواند هر چیزی باشد؛ به وجود می آید. این نوع دیابت در سنین پایین هم دیده می شود.

در بیماران مبتلا به دیابت به دلیل نبود هورمون انسولین، قند خون یا بسیار بالا است یا بسیار پایین است که هر دوی این شرایط برای سلامت مضر هستند. پایین بودن قند خون می تواند فرد را دچار اغما کند و بالا بودن آن هم می تواند باعث از کار افتادن اعضای حیاتی بدن و یا کاهش عملکردشان شود.

راه های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارد که تزریق انسولین یکی از متداول ترین آنهاست. راه های کم دردسرتر و ارزان تری هم برای درمان دیابت وجود دارد که بسیاری از آن بی اطلاع اند. رژیم درمانی یک راه های آسان و کم هزینه درمان دیابت است که بسیاری از متخصصان تغذیه آن را ارائه می دهند. برای درمان دیابت و دریافت رژیم های غذایی بهبود این بیماری می توانید به کلینیک ولنجک مراجعه کنید و با مشاوره ای از جانب دکتر پاسدار به این مهم دست پیدا کنید و یا از طریق درگاه الکترونیک ایشان از مشاوره های غیر حضوری بهره ببرید.