لاغری با شیرموز یکی از روش هایی است که به سرعت باعث کاهش وزن می شود. این رژیم غذایی به صورت دوره ای است و تنها باید آن را به مدت 3 یا 4 روز دنبال کرد و در این مدت شما شاهد کاهش وزن 2 کیلوگرمی خواهید بود.

البته این نکته را بخاطر داشته باشید از آنجایی که این رژیم ممکن است باعث ضعف شدید در شما شود در نتیجه بهتر است قبل از آن که آن را دنبال کنید حتما با یک متخصص تغذیه درباره آن مشورت کنید.

لاغری با شیرموز چگونه است؟

لاغری با شیرموز چگونه است

امروزه افرادی که دارای اضافه وزن هستند اغلب علاقه دارند سریع شاهد کاهش وزن های زیاد باشند. از این جهت رژیم های لاغری و چاقی دوره ای زیادی آمده است که در یک دوره ی کوتاه آن ها شاهد کاهش وزن خوبی خواهند بود.

لاغری با شیرموز یکی از رژیم های دوره ای است که باید به مدت 3 یا 4 روز آن را دنبال کنید. موز و شیر هر دو دارای مواد مغذی خوبی هستند، از این رو این رژیم در کنار یک رژیم غذایی بسیار کم کالری باعث می شود ضرر بسیار کمتری داشته باشد.

نکته: شما این را باید درنظر داشت باشید هر رژیم دوره ای که باعث شود برای مدت زمانی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی لازم به بدن شما نرسد بدون شک بدون ضرر نخواهد بود.

چگونه با شیرموز می توان لاغر شد؟

چگونه با رژیم شیرموز می توان لاغر شد

رژیم غذایی شیرموز توسط دکتر جورج هاروپ در سال 1934 برای افرادی که دارای دیابت هستند تنظیم شده بود. اما از زمانی که شاهد کاهش وزن با این رژیم بودند افراد دارای اضافه وزن از آن برای رژیم های دوره ای کاهش وزن استفاده کردند.

لاغری با شیرموز را می توان جزو رژیم های غذایی دوره ای کم ضرر دانست؛ چرا که:

  •  هم مدت زمان آن کوتاه است
  • دو خوراکی مغذی در آن میل می شود 

1. هنگامی که رژیم غذایی شیرموز را دنبال می کنید فقط 3 بار در روز می توانید 2 یا 3 موز و 2 یا 3 فنجان شیر پرچرب مصرف کنید.

2. باید کل کالری دریافتی خود در روز را به 1000 کالری در روز محدود کنید.

نکته: به یاد داشته باشید این یک رژیم غذایی برای افراد دیابتی است و برای کاهش وزن دراز مدت به هیچ عنوان طراحی نشده است.

3. برای آن که لاغری با شیرموز چشمگیر باشد پیشنهاد ما به شما این است که از شیر های پرچرب در این رژیم غذایی استفاده کنید. تحقیقات و بررسی ها نشان داده است شیر پرچرب بهتر از شیر کم چرب می تواند به کاهش وزن کمک کند.

البته در این رژیم غذایی شما همراه با شیر و موز، غذاهای غنی از فیبر و پروتئین که کالری کمی دارند نیز مصرف می کنید. این حرکت غذایی به شما کمک می کند تا چربی سوزی در بدنتان سرعت بیشتری پیدا کند.

همچنین نکته ی مثبتی که در آن وجود دارد این می باشد که فیبر و پروتئین هر دو باعث می شود شما بسیار دیرتر احساس گرسنگی کنید.

در این رژیم غذایی این را بخاطر داشته باشید باید آب بسیار بنوشید و همچنین در برخی از میان وعده ها می توانید از آب میوه های طبیعی مصرف کنید. شما باید رطوبت بدن خود را حفظ کنید و همچنین زمان مناسبی است که از طریق آب بدن خود را پاکسازی و سم زدایی کنید.

این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که بدانید لاغری با شیرموز به دلیل محدود شدن ناگهانی مواد غذایی ممکن است برای شما خطرناک باشد یا شما را دچار ریزش موی شدید کند؛ در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است تا جای ممکن از رژیم های دوره ای پیروی نکنید.

اگر به هر دلیلی علاقه دارید شاهد کاهش وزن سریع باشید اجازه دهید یک متخصص تغذیه برای شما رژیم غذایی متناسب با مکانیسم بدنتان را برنامه ریزی کند.

نکاتی در لاغری با شیرموز که نباید فراموش کنید

آیا لاغری با شیرموز خطرناک است

1. برای لاغری با شیرموز ورزش های سنگین را در مدت زمانی که این رژیم را رعایت می کنید ورزش های سنگین مانند زومبا و بدنسازی را تعطیل کنید. اما این بدان معنا نیست که اصلا ورزش نکنید. شما باید در کنار رژیم شیرموز ورزش های سبک مانند یوگا یا بادی ریتمیک های سبک را انجام دهید.

2. شما می توانید برای کاهش وزن سریع تر یک شیک شیرموز درست کنید. برای این شیک کافیست داخل شیرموز خود دانه های کتان آسیاب شده، بادام، پودر پروتئین و تکه های شکلات تلخ اضافه کنید.

3. در روز برای سم زدایی حداقل 3 لیتر آب بنوشید.

4. زمانی که رژیم غذایی شیرموز را دنبال می کنید حتما مراقب خواب خود باشید تا کافی باشد؛ چرا که در این رژیم احساس ضعف بدنی زیادی خواهید کرد و اگر خوابتان کافی نباشد به بدن شوک وارد خواهد شد.

5. استرس و تنش های عصبی را از خود دور کنید. اگر به هر دلیلی دچار تنش عصبی شدید کمی راه بروید و آب بنوشید. با این کار عاملی که باعث ضعف بیشتر می شود را از خود دور کرده اید.

6. در صورت احساس ضعف فوراً این رژیم را متوقف کنید و برای مشاوره بیشتر با یک پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

7. برای حفظ وزن و تناسب اندام پس از این رژیم شیرموز از یک رژیم غذایی سالم و همچنین ورزش روزانه پیروی کنید.

8. برای لاغری با شیرموز نباید این رژیم را بیشتر از 3 یا 4 روز دنبال کنید؛ چرا که بسیاری از مواد حیاتی در آن موجود نیست و باعث آسیب رساندن به شما می شود.

9. اگر علاقه دارید بعد از یک دوره آن را مجدد دنبال کنید بهتر است یک هفته یا 10 روز به بدنتان استراحت دهید و یک رژیم غذایی متعادل از متخصص تغذیه خود تهیه کنید و سپس با مشورت او اگر برای شما خطری به همراه نداشت برای 3 روز دوباره این رژیم غذایی را دنبال کنید.

در آخر:

لاغری با شیرموز

لاغری با شیرموز باعث می شود در 3 روز شاهد کاهش وزن 2 کیلوگرمی باشید. اما این را به خاطر داشته باشید رژیم های دوره ای احتمال آن که به بدن شوک وارد کنند بسیار بالا است.در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای کاهش یا افزایش وزن کمی صبور باشید و با کمک یک متخصص تغذیه رژیم غذایی متناسب با مکانیسم و تحرک خود را دنبال کنید. این گونه به بدنتان هیچ آسیبی وارد نمی شود و همه مواد حیاتی حفظ خواهند شد.

منابع:
stylecraze

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید