رژیم جو پرک یکی از رژیم های دوره ای و تقریبا سخت است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این رژیم سرشار از فیبر است و تا جای ممکن ویتامین ها و مواد معدنی در این نوع رژیم غذایی در بدن حفظ می شوند.

اما مسئله مهم این است اگر قصد گرفتن چنین رژیم غذایی را دارید حتما قبل آن با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا مکانیسم بدن شما را به خوبی آنالیز کند؛ چرا که گرفتن رژیم خودسرانه ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیر شود.

رژیم جو پرک چیست؟

رژیم جو پرک یک رژیم غذایی لاغری و دوره ای می باشد که مدت آن 3 هفته است. اساس این رژیم روی دانه های جو پرک است. فیبر های این ماده غذایی اصلی ترین عامل برای کاهش وزن و سایز هستند. مصرف این خوراکی دارای فواید زیر می باشد.

  • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
  • بهبود سلامت قلب
  • کاهش کلسترول بد
  • درمان یبوست
  • کاهش خطر حمله قلبی و مغزی
  • تقویت معده
  • کاهش وزن
  • بالا بردن سیستم ایمنی بدن

اما لازم است همیشه این نکته را در نظر داشته باشید این رژیم غذایی ممکن است برای برخی از افراد بی خطر باشد ولی اگر شما مشکلات گوارشی داشته باشید آن بیماری بدتر خواهد شد، در نتیجه اگر به دنبال آن هستید در مدت زمان کم شاهد کاهش وزن بیشتری باشد این رژیم و هر رژیم دیگری را باید یک متخصص تغذیه برای شما تجویز کند.

مراحل رژیم غذایی جو پرک چگونه است؟

رژیم جو پرک به طور کلی 3 هفته طول می کشد و در این دوره به یاد داشته باشید باید تمام نکات را رعایت کنید و در غیر این صورت شما مجبور هستید دوباره این رژیم را شروع کنید. البته افرادی که طرفدار این رژیم هستند این باور را دارند جو پرک غنی از مواد معدنی و ویتامین ها است به همین دلیل گزینه مناسبی برای کاهش وزن می باشد.

مرحله اول رژیم جو پرک

ابتدا باید بگوییم شروع رژیم جو پرک سخت است؛ چرا که در هفته اول شما در 3 وعده اصلی غذایی خود باید به میزان نصف استکان جو پرک اکتفا کنید.

البته پزشک متخصص تغذیه برای میان وعده های شما میوه یا ماست یونانی قرار خواهد داد تا مواد معدنی بدن شما از دست نرود و از طرفی رژیم غذایی به بدن شما آسیب وارد نکند.

وعده صبحانه: در وعده صبحانه برای آن که انرژی شما تا وعده ناهار حفظ شود می توانید جو پرک را از شب قبل خیس کرده و صبح آن را با مقداری شیر کم چرب گرم کنید و با میزان کمی عسل آن را میل کنید.

ناهار و شام: وعده نهار و شام را را باید سوپ های بسیار کم کالری با جو پرک درست کنید. اما برای آن که بدانید چه نوع سوپی باید در این دو وعده مهم میل کنید حتما نیاز است پزشک متخصص شما نسبت به سوخت و ساز بدنتان نوع سوپ و میزان آن را برای شما تعیین خواهد کرد.

مرحله دوم رژیم غذایی جو پرک

در هفته دوم از رژیم جو پرک مطمئنا وزن قابل چشمگیری کم کرده اید و این هفته برای ادامه دادن برای شما یک هفته بسیار آسان خواهد بود. 

در 7 روز دوم رژیم غذایی جو پرک یک وعده اصلی نباید جو پرک مصرف کنید و تنها دو وعده غذایی از این دانه گیاهی را در برنامه غذایی خواهید داشت. همچنین در این هفته کم کم به رژیم غذایی شما با توجه به نیازتان، متخصص تغذیه برای شما خوراکی های سرشار از فیبر اضافه می کنند.

هفته سوم رژیم غذایی

شما در هفته پایانی قرار گرفته اید و به جای 7 روز تنها کافیست رژیم جو پرک را 6 روز ادامه دهید. در این 6 روز تنها یک وعده غذایی اصلی نیاز است جو پرک میل کنید.

در این 6 روز تمامی میوه و سبزیجات سرشار از فیبر مانند سیب به غذای شما اضافه می شود و می توانید در دو وعده اصلی غذایی خود سینه مرغ کبابی یا آب پز و گوشت قرمز بسیار کم چرب نیز میل کنید.

در آخر:

جو پرک یک رژیم لاغری است که تنها با مصرف این ماده خوراکی به همراه مواد خوراکی کم کالری دیگری که پزشک متخصص به شما می دهد باعث می شود شاهد کاهش وزن قابل توجهی باشید. رژیم غذایی جو پرک دوره ای بوده و برای 3 هفته باید آن را رعایت کنید.

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید