رژیم تخم مرغ و تاثیرات مهم آن بر کاهش وزن و لاغرینوشته شده توسط آخرین بروز رسانی مرداد 27, 1398

رژیم پروتئین

رژیم تخم مرغ همانطور که از اسمش پیداست، حاوی وعده های اصلی غذایی با تخم مرغ بسیار است. یعنی باید کانون تمرکز مواد غذایی مصرفی اصلی تخم مرغ باشد. البته که تخم مرغ حاوی مواد مغذی و ویتامین های بسیار زیادی می شود اما آیا به تنهایی می تواند تمام مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کند؟

 

روند رژیم تخم مرغ چگونه است؟

اثر افراد بر این باورند که تخم مرغ به دلیل داشتن کلسترول بالا گزینه مناسبی برای مصرف دائمی و روزانه نیست. رژیم تخم مرغ جزء رژیم های لاغری سریعی به شمار می‌رود که می‌تواند در مدت زمان کوتاه وزنی چشمگیر را از بدن کاهش دهد.

اغلب افرادی که از این رژیم برای لاغری پیروی کرده اند به دلیل آسان و در دسترس بودن تخم مرغ از آن پیروی کرده اند. که البته این مورد خود می تواند به عنوان یک مزیت نسبت به رژیم های غذایی لاغری قلمداد شود. در طول این رژیم باید بدن را هیدراته نگه داشت و از مایعات به مقدار کافی استفاده کرد.

در طول رژیم لاغری و کاهش وزن با تخم مرغ می توان از میوه و سبزیجات با تنوع دلخواه استفاده کرد. اما بهتر است جانب اعتدال را رعایت کرد. همچنین مصرف سالاد می‌تواند از خوردن مقدار تخم مرغ بیش از حد و احساس گرسنگی حین رژیم بکاهد. البته از مزایای این رژیم می توان به در دسترس بودن آن برای مصرف در وعده های غذایی اصلی اشاره کرد.

 

 

رژیم تخم مرغ برای بدن چه تاثیراتی دارد؟

با اینکه تخم مرغ حاوی ویتامین ها و مواد مغذی بی شماری است اما بهتر است که برای پیش گرفتن رژیم از تمام مواد غذایی در حد اعتدال استفاده شود. البته که در طول این رژیم لاغری مجبور به خوردن غذای بی مزه و بی خاصیت نیستید اما یک ماده غذایی به تنهایی نمی‌تواند تمام مواد معدنی و مورد نیاز بدن را تامین کند.

در طول این رژیم پروتئین زیادی به بدن رسیده و همواره کمتر احساس گرسنگی به سراغ فرد خواهد آمد. نوشیدن آب در طول این رژیم می تواند به پاکسازی کبد نجر شده و از انباشته شدن مواد زائد در بدن جلوگیری شود. از طرفی تاکید شده است که در طول این رژیم کوتاه مدت از مصرف مواد غذایی با کالری بالا و غذاهای آماده پرهیز شود. جایگزینی مناسب از جمله انواع میوه و سبزیجات گزینه های بسیار مناسبی برای آنها به شمار می‌روند. می‌توان از تنوع زیاد این خوراکی های سالم به عنوان میان وعده ها استفاده کرد.

 

تخم مرغ در طول رژیم

 

فواید تخم مرغ برای رژیم های لاغری

تخم مرغ حاوی مقدار زیادی از مواد مغذی، ویتامین ها و پروتئین به شمار می‌رود. از آنجایی که تخم مرغ می تواند به عنوان یک غذای کامل و سالم باشد، در حین رژیم فرد کمتر احساس گرسنگی خواهد داشت. فواید مهم تخم مرغ شامل حفظ سلامت پوست و مو، سلامت مغز، حفظ سلامت چشم و قوه بینایی، تقویت کننده سیستم ایمنی کلی برای بدن، تامین انرژی مورد نیاز بدن، تامین آهن، بهبود عملکرد کلی بدن و ترمیم بافت و سلول‌های عصبی می‌شود.

یا در نظر گرفتن خواص و فواید مهم تخم مرغ، بهتر است از آن به درستی در رژیم های غذایی کاهش وزن بهره‌مند شد. سفیده تخم مرغ حاوی کالری بسیار کم و در عین حال پروتئین زیادی است. در واقع درصد بیشتر پروتئین تخم مرغ در سفیده آن وجود دارد. از طرفی وجود زرده می‌تواند اسید آمینه‌های مورد نیاز بدن را نیز تامین کند. در نتیجه ورزشکاران می توانند در حد اعتدال از این ماده غذایی در رژیم غذایی خود برای تامین عملکرد بهتر بدن و افزایش قدرت بدنی خود استفاده کنند.

 

فواید تخم مرغ

 

معایب مصرف بیش از حد تخم مرغ در رژیم غذایی

وجود خواص بسیار زیاد در یک ماده غذایی دلیل خوبی برای کنار گذاشتن بقه مواد غذایی به شمار نمی رود. رژیم لاغری مناسب تنوع مناسبی را دارد که از تمام مواد غذایی و انواع ویتامین ها در آن استفاده شده است.

مصرف یک تخم مرغ در طول روز برای افرادی که از سلامتی کلی بدن برخوردار هستند بسیار مناسب است. اما افرادی که به دیابت، کلسترول خون، چربی خون و انواع بیماری های قلبی عروقی مبتلا هستند، نباید در مصرف این ماده غذایی ناپرهیزی کنند. برای بهره‌مند شدن از یک ماده غذایی بهتر است اعتدال در مصرف آن رعایت شود. این افراد بهتر است هفته ای سه عدد یا حتی کمتر از آن تعداد نیز مصرف کنند. مقدار بیشتر از آن ممکن است سبب تشدید بیماری در آنها شود.

 

مضرات تخم مرغ

 

رژیم مناسب و ایده‌آل برای لاغری کدام است؟

رژیم لاغری را میتوان خوب دانست که علاوه بر اینکه می تواند نیاز های روزانه بدن به مواد مغذی را تامین کند، باعث کاهش وزن نیز شود. افرادی که دچار اضافه وزن می شوند برای داشتن تناسب اندام و سلامتی بدن خود ممکن است رو به انواع رژیم های لاغری آورده و از لاغر شدن ناامید شوند. برای پیشگیری از این مواد باید به یک پزشک متخصص تغذیه رو آورد تا رژیم غذایی مخصوصی را تجویز کند.

فعالیت بدنی مناسب در طول رژیم لاغری می تواند بسیار تاثیرگذار بر رژیم تخصصی که پیش گرفته می‌شود، داشته باشد. ورزش منظم روزانه بین حداقل 30 الی 40 دقیقه در طول روز با تنوع مختلف گزینه بسیار خوبی برای لاغر شدن است.

رژیم های لاغری که سر خود و بدون در نظر گرفتن هیچ اصولی پیش گرفته می شوند ممکن است منجر به بروز خطرات جبران ناپذیری مانند پوکی استخوان، ریزش مو، ایجاد چین و چروک در سطح پوست بدن و صورت شود. کارشناسان تغذیه که به صورت علمی بعد از آنالیز شرایط جسمانی و سلامت بدن رژیمی مخصوص فرد را تجویز می‌کنند، راهبردی مهم برای تناسب اندام به شمار می روند.

 

بهترین رژیم غذایی

 

سخن پایانی

با مصرف تخم مرغ در وعده های غذایی اصلی از جمله صبحانه می توان در طول روز بدن را سیر نگه داشت. اما این سبک رژیم های لاغری که در بازه زمانی خاصی تعیین می‌شوند و چربی سوزی کوتاه مدتی را ایجاد می کنند، برگشت پذیر هستند. البته شاید در این مدت فقط فرد خود را گول زده و بدن بجای چربی سوزی تنها مقدار زیادی از آب بدن را از دست داده است. برای نتیجه بهتر حتما باید رژیم لاغری متناسب بدن خود را از یک متخصص تغذیه دریافت کرد که شامل تمام مواد مغذی و انواع ویتامین ها برای بدن باشد.

 

رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

امکان ارسال نظر وجود ندارد.