اینکه چگونه لاغر شویم یکی از سوالاتی است که خیلی از افراد برای دست یافتن به تناسب اندام با آن مواجه می‌شوند.
برای رسیدن به این هدف، راهکارهای علمی و غیر علمی مختلفی وجود دارد.
حتی خیلی از افراد راهکارهای مختلفی مانند رژیم را امتحان می‌کنند. گاهی اوقات از این رژیم‌ها نتیجه می‌گیرند و گاهی در میان راه آنها را رها کرده و به روند سابق ادامه می‌دهند.
باید برای اینکه بتوانیم لاغر شویم و لاغر بمانیم، راهکارهای مناسبی را پیش ببریم. با ادامه این مقاله همراه ما باشید تا نکات مهمی را در رابطه با این منظور برایتان بیان کنیم.

چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم؟

رژیم‌ها اولین راهکارهایی هستند که برای رسیدن به لاغری انتخاب می‌شوند. اما همواره باید در نظر داشته باشید که امتحان کردن انواع رژیم‌های لاغری که غیرعلمی هستند، می‌تواند باعث آسیب به بدن شود. حتی نتیجه عکس را به همراه داشته باشد.
علاوه بر آن لازم است عواملی که باعث ناپرهیزی در رژیم‌های اصولی می‌شود را برطرف کرد.
اما باید همواره در نظر داشته باشید که حذف مواد غذایی یا حتی تمرکز روی یک ماده غذای خاص، می‌تواند باعث دلسردی از رژیم و حتی بروز عوارض مختلفی از رژیم شود.

چگونه لاغر شویم

برای اینکه بدانیم چگونه لاغر شویم، لازم است تنوعی از مواد غذایی حاوی فیبر، پروتئین و کربوهیدرات را به بدن برسانیم. اما اعتدال در مصرف آنها نکته بسیار مهمی است که به کاهش وزن کمک می‌کند. در کنار آن باید راهکارهای دیگری را نیز انجام داد.
در ادامه این مقاله به تمامی این نکات اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1. با دانه کتان چگونه لاغر شویم ؟

انواع دانه‌ها برای احساس سیری بیشتر، گزینه‌های بسیار عالی هستند.
برای اینکه بتوانید لاغر شوید، پیشنهاد می‌کنیم از دانه کتان استفاده کنید. اما در کنار برنامه غذایی اصولی، از آن بهتر جواب خواهید گرفت.
برای این منظور بهتر است یک قاشق دانه کتان را پودر کرده و استفاده کنید. نکته مهم این است که اگر دانه کتان را پودر نکنید بدون هضم و جذب، از دستگاه گوارش عبور خواهد کرد.

یک قاشق غذاخوری دانه کتان پودر شده، حاوی موارد زیر است:
2 گرم اسید چرب اشباع نشده
2 گرم فیبر
مقادیری امگا 3
37 کالری انرژی
با این وجود بهتر است به عنوان تنها راه چاره برای لاغر شدن از آن استفاده نکنید و از سایر راهکارها نیز کمک بگیرید.

2. مصرف سیب و گلابی برای لاغری

یکی از گزینه‌هایی که در ابتدای متن برای لاغری سریع‌تر عنوان شد، فیبر است.
سیب و گلابی از جمله میوه‌هایی هستند که فیبر فراوانی را به بدن می‌رسانند. یک عدد گلابی متوسط، مقدار 100 کالری انرژی به بدن می‌رساند.
همچنین سیب یکی دیگر از میو‌ه‌های پرخاصیت است که برای باکتری‌های روده بسیار مفید است. از این رو به بهبود و تقویت سلامت سیستم گوارش کمک می‌کند.

چگونه لاغر شویم

سیب و گلابی از جمله میوه‌هایی هستند که برای ایجاد تعادل در روده بزرگ، احساس سیری بیشتر و کاهش التهابات بدن، بسیار موثر هستند. حتی این دو میوه برای پیشگیری و بهبود بیماری‌های قلبی می‌توانند موثر باشند.
برای دست یافتن به کاهش وزن، می‌توانید در میان وعده‌های خود از این دو میوه به اعتدال استفاده کنید.

3. با منابع پروتئینی چگونه لاغر شویم ؟

از دیگر گزینه‌هایی که برای لاغری نباید حذف کرد، منابع پروتئینی هستند. به ویژه گوشت گوساله و گاو، برای لاغری نتیجه بهتری به همراه خواهند داشت.
یک قطعه 114 گرمی گوشت گوساله پخته شده بدون چربی، مقدار 32 گرم پروتئین را به بدن می‌رساند. مقدار 200 کالری انرژی به همراه دارد که انرژی کافی به بدن می‌رساند. البته بهتر است که در مصرف پروتئین، متعادل عمل کنید تا با عوارضی مانند نفخ مواجه نشوید.

4. انتخاب صبحانه مناسب

یکی از مواردی که برای دست یافتن به پاسخ چگونه لاغر شویم تاکید می‌شود، مصرف صبحانه است.
مصرف صبحانه کامل، زمان طولانی‌تری احساس سیری را به همراه دارد. حتی به پیشگیری از احساس سیری دائمی کمک می‌کند.
معمولا مصرف 400 الی 500 کالری مواد غذایی مناسب در صبحانه توصیه می‌شود. اما خوراکی‌های پروتئینی، برای دریافت این مقدار کالری، گزینه‌های بهتری هستند. مواردی همچون گزینه‌های زیر را برای صبحانه انتخاب کند:
کره بادام زمینی
ماست یونانی
تخم مرغ
همچنین بهتر است مواد غذایی شیرین و چرب در وعده صبحانه مصرف نشوند.

5. مصرف قهوه و شکلات تلخ

قهوه و شکلات تلخ، حاوی کافئین هستند. حتی حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی فراوانی نیز هستند. از این رو از تخریب سلولی جلوگیری می‌کنند.
کافئین مدر است که آب زیادی را از بدن دفع می‌کند تا التهابات بدنی کاهش یابد.
این دو ماده غذایی در کنار برنامه غذایی اصولی، می‌توانند تاثیر به سزایی در کاهش وزن داشته باشند.

6. مصرف پاپ کورن

یکی دیگر از خوراکی‌هایی که برای لاغر شدن یاری رسان است، پاپ کورن محسوب می‌شود.
اگر شما در میان وعده سه فنجان ذرت بو داده شده استفاده کنید، 4 گرم فیبر و مقادیری پروتئین به بدن رسانده‌اید. این موضوع باعث می‌شود، حجم زیادی از فضای معده پر شود.
البته در نظر داشته باشید اگر ذرت بو داده شده را بدون نمک و روغن تهیه کنید، کمتر از 150 کالری به بدن رسانده‌اید. از این رو هم کالری کمی دریافت کرده‌اید و هم توانستید احساس سیری بیشتری داشته باشید. از طرف دیگر، به پاسخ چگونه لاغر شویم دست یافته‌اید. اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنید.

7. مصرف سوپ مرغ

سوپ مرغ یکی از گزینه‌های عالی برای دریافت پروتئین، فیبر و آب فراوان است.
از این رو سیر کنندگی عالی دارد. برای تهیه سوپ مرغ می‌توانید تنوعی از سبزیجات را به کار ببرید تا خواص آن را چند برابر کنید.
البته بهتر است گزینه‌هایی را انتخاب کنید که کالری کمی داشته باشند و احساس سیری بیشتری ایجاد کنند.

آیا با غذا خوردن می‌توان لاغر شد؟

وقتی در این فکر هستید که چگونه لاغر شویم باید به راهکارهایی غیر از مصرف مواد غذایی هم فکر کنید. در کنار رژیم اصولی گزینه‌های دیگری همچون موارد زیر نیاز هستند:

 1. مصرف سه وعده اصلی غذایی
 2. مصرف 3 میان وعده سالم
 3. توجه به کالری مواد غذایی
 4. داشتن خواب کافی شبانه
 5. توجه به برچسب مواد غذایی
 6. پرهیز از صحبت با تلفن همراه در هنگام غذا خوردن
 7. کاهش مصرف آرد سفید
 8. آهسته غذا خوردن

جمع‌بندی

در حالت کلی، برای اینکه بدانیم چگونه لاغر شویم پروسه علمی را باید طی کند تا نتیجه ماندگاری داشته باشد. راهکارهای بیان شده در این مقاله در کنار راهکار علمی می‌تواند نتیجه بخش باشد.
زیرا افرادی که در طولانی مدت نتوانستند به کاهش وزن دست یابند، باید علت اصلی آن را بررسی کنند. موارد همچون اختلال در تعادل هورمون‌ها، ممکن است زمینه چاقی و افزایش وزن را به همراه داشته باشد.

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

2 دیدگاه‌ها

 1. یکی دیگه از روش های لاغری جراحی لاغری هست که در صورتی که زیر نظر متخصص صورت بگیره میتونه روش بسیار خوبی باشه

  • سلام همراه گرامی
   متاسفانه روش هایی که تهاجمی هستند، آسیب های متعددی به همراه دارند که خیلی از افراد ترجیح می‌دهند آن را تجربه نکنند. معمولا پیروی از رژیم و تغییر عادات غذایی راه مناسبی هست که خیلی از افراد با این روش می‌توانند به کاهش وزن و بهبود خیلی از مشکلات بدنی برسند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید