رژیم قارچ یکی از موثرترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن است. در نتیجه اگر به قارچ علاقه دارید و دنبال کاهش وزن چشمگیری هستید، می توانید پس از مشورت با یک متخصص تغذیه این رژیم غذایی دوره ای را برای 14 روز رعایت کنید.

افراد مشهور زیادی از جمله کیتی پری و کلی آزبورن از علاقه مندان به این رژیم هستند و هر روز یک وعده غذایی را خود را با رژیم غذایی قارچ جایگزین می کنند. آن ها ادعا دارند پس از 14 روز ران و کمر آن ها بسیار لاغر و باریک تر شده است.

رژیم قارچ چیست؟

رژیم قارچ چیست

رژیم قارچ یکی از رژیم های آسان و پرطرفدار است که در آن شاهد کاهش سایز چشمگیری خواهید بود. در این رژیم غذایی کاهش وزن به مدت 14 روز شما باید یکی از وعده های اصلی خود را تنها قارچ میل کنید.

البته این را به خاطر داشته باشید می توانید از هر قارچی در این رژیم غذایی استفاده کنید. همچنین بهتر است قارچ ها با مواد کم کالری پخته شوند.

اگر در این رژیم غذایی دوره ای از سس های پرچرب یا روغن استفاده کنید نتیجه ی عکس خواهید داشت؛ یعنی باعث افزایش و سایز می شود.

نظر کارشناسان درباره رژیم غذایی قارچ

جالب است بدانید کارشناسان نظر رژیم قارچ چیست. آن ها معتقد هستند رژیم غذایی M-Plan می تواند جایگزین یکی از وعده های اصلی شود و باعث کاهش سایز بسیار عالی شود. البته قارچ باید پخته شود و کاملا ساده سرو شود.

همچنین برخی از کارشناسان معتقد هستند تنها با یک رژیم غذایی نمی توان به کاهش وزن و سایز بی ضرر رسید؛ چرا که در اغلب رژیم های دوره ای در یک مدت زمان خاص مواد حیاتی لازم بدن به شما نخواهد رسید. با این اتفاق به بدن شوک وارد می شود و بدون شک به بدن آسیب وارد می شود.

نگاهی بر رژیم غذایی قارچ

نگاهی بر رژیم غذایی قارچ

اغلب برنامه و رژیم های غذایی کاهش و افزایش وزن توسط متخصصان معتبر با سابقه تغذیه ای تهیه و ثبت شده است. همچنین اکثر آن ها بسیار موفق عمل می کنند و آسیبی به شما نمی رساند.

اما جالب است بدانید هیچ وب سایت یا شرکتی وجود ندارد که اعتبار برنامه غذایی رژیم قارچ را به خود اختصاص دهد مانند رژیم 3 روزه نظامی. به نظر می رسد رژیم غذایی M-Plan یک برنامه غذایی استاندارد و معتبر نباشد؛ این بدان معنا است یک رژیم غذایی اینترنتی است.

رژیم غذایی قارچ چگونه عمل می کند؟

در رژیم قارچ می توانید انواع قارچ ها را بخورید. اکثر قارچ ها کم کالری و کک کربوهیدرات هستند. همچنین نقطه ی قوت آن ها در این است که از مواد معدنی و حیاتی زیر سرشار هستند.

  •  فیبر
  • پتاسیم
  • ویتامین خانواده B
  • آهن
  • مقدار کمی پروتئین

در نتیجه با وجود این مواد حیاتی قارچ می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نشاسته یا گوشت در مواد غذایی شما باشد. این گونه میزان کالری قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

از چه قارچی برای رژیم غذایی قارچ باید استفاده کرد؟

از چه قارچی برای رژیم غذایی قارچ باید استفاده کرد

برای رژیم قارچ شما می توانید از قارچ های سفیدی که در اکثر فروشگاه ها و مغازه ها موجود می باشد استفاده کنید.

اما اگر به طعم گوشت علاقه دارید می توانید از قارچ های دکمه ای و قارچ پورتابلا استفاده کنید. همچنین در این رژیم غذایی می توانید از قارچ های عجیب و غریب دیگر مانند قارچ قیفی، قارچ شیتاکه و قارچ  crimini استفاده کنید.

نکته: تمامی قارچ هایی که در بالا از آن ها نام برده شد دارای کالری و کربوهیدرات بسیار کمی هستند و اغلب مواد حیاتی و معدنی نام برده را با میزان های متفاوت در خود دارند.

چگونه رژیم قارچ می توان لاغر شد؟

برای آن که در رژیم قارچ به کاهش وزن و سایز برسید باید در نظر داشته باشید حتما با کمترین میزان روغن و چربی قارچ ها را تفت دهید یا آن ها را بخارپز کنید.

نکته: اگر قارچ ها را با سس های پر کالری و چرب تفت دهید بعد از 14 روز بدون شک شاهد اضافه وزن بیشتری خواهید بود.

اگر علاقه دارید در این رژیم غذایی دوره ای کالری کمتری دریافت کنید پیشنهاد می کنیم قارچ ها را به صورت خام میل کنید. همچنین برای آن که غذای شما مغذی تر باشد می توانید کمی روغن زیتون و نمک و فلفل به آن اضافه کنید و داخل فر یا ماکروویو برای پخت قرار دهید.

فواید رژیم غذایی قارچ

فواید رژیم غذایی قارچ

1. رژیم قارچ ساده و عملی است

رژیم قارچ تنها با یک قانون ساده و پیروی از آن کاملا عملی است. در این رژیم غذایی دوره ای از آن جایی که مواد غذایی با کلسترول پایین مصرف می کنید دیگر نیازی به شمارش کالری یا کربوهیدرات ها وجود ندارد.

2. رژیم غذایی قارچ مغذی و سیر کننده است

هایدی دیلر متخصص تغذیه RD توضیح می دهد که چرا جایگزینی یک وعده غذایی با کالری بالاتر با قارچ های کم کالری می تواند منطقی باشد.

قارچ ها مملو از ویتامین ها و مواد معدنی مانند مس، ویتامین B3، ویتامین B5، پتاسیم، فسفر و آهن هستند و کالری بسیار کمی دارند. بنابراین خوراکی مناسب برای یک رژیم غذایی هستند.

در حقیقت استفاده از قارچ به عنوان جایگزین گوشت راهی مناسب برای کاهش کالری هر وعده غذایی است. کالری این ماده غذایی 44 کالری در هر فنجان است. همچنین ثابت شده است که قارچ به اندازه گوشت سیرکننده می باشد.

نکته: گنجاندن قارچ بیشتر در رژیم غذایی می تواند یک استراتژی موثر در کاهش وزن باشد. اما به یاد داشته باشید که همه ادعاهای رژیم قارچ قابل قبول نیست.

مضرات رژیم غذایی قارچ

مضرات رژیم غذایی قارچ

1. غیر ممکن بودن کاهش نقطه ای بدن 

هایدی دیلر از مضرات رژیم قارچ به مسئله غیر ممکن بودن کاهش نقطه ای این گونه اشاره می کند:

این نوید که قارچ ها به نوعی جادویی هستند و می توانند چربی های ران و شکم را از بین ببرند اما با چربی های سینه یا باسن کاری نداشته باشند غیر ممکن است.

این بدان معنا است یک رژیم غذایی بدون تحرک قادر نمی باشد تنها سوزاندن چربی های یک منطقه از بدن را هدف قرار دهند.

2. کالری های روزانه باید شمارش شوند

در رژیم قارچ هر اندازه به وعده های دیگر خود قارچ اضافه کنید یک راهکار هوشمندانه برای کاهش وزن و کاهش کالری بیشتر است. 

اما در نظر داشته باشید اگر در دو وعده ی غذایی و میان وعده خود غذاهای پرکالری و پر کربوهیدرات مصرف کنید این رژیم نمی تواند موثر باشد؛ در نتیجه برای آن که به کاهش وزن و سایز برسید لازم است کالری شماری را انجام دهید و تا جای ممکن کالری روزانه خود را کم کنید.

نکته: از آن جایی که مکانیسم هر فردی با دیگری متفاوت است پیشنهاد ما به شما این می باشد که برای دو وعده و میان وعده ی خود حتما یک متخصص تغذیه، رژیم غذایی شما را برنامه ریزی کند.

در آخر:

رژیم قارچ یک رژیم دوره ای بسیار آسان است که طرفداران بسیاری دارد. این رژیم باعث می شود در 14 روز شاهد کاهش وزن و سایز چشمگیری باشید.

اما از آن جایی که این رژیم مانند هر رژیم دوره ای دیگری باعث شوک به بدن می شود بدون مشورت با یک پزشک تغذیه نباید آن را دنبال کرد؛ چرا که احتمال آسیب به بدن بسیار بالا می رود.

منبع:
verywellfit

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. هیچگونه تاکید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمی‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید